Knight's Move

Knight's Move

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 16
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Stealforge

Knight's Move, mini bulmacaların da yer aldığı çoklu oyuncu desteği sunan kaliteli bir satranç oyunu ve Android'e özel.

Knight's Move, sadece Android platformunda yer alan çoklu oyuncu destekli satranç oyunu. Satrancı biraz oynamayı bilen ve çok iyi oynayanlar için hazırlanmış ve de tamamen ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Knigh’s Move, öğretici bölüm içermediğinden temel satranç bilginiz varsa oynayabileceğiniz bir oyun. Hem tek başınıza hem de arkadaşlarınızla beraber oynayabileceğiniz bir satranç oyunu arıyorsanız satrancın en etkili elemanlarından atı öne süren bu yapımı es geçmemelisiniz.

Orta halli görseller sunan oyunu tekli modda oynamak isterseniz sizi basitten çok zora doğru giden bir bulmaca ekranı karşılıyor. Mini bulmacalarda size verilen taşı istenilen noktaya getirmeye çalışıyorsunuz. Ne kadar az hamle ile bunu başarırsanız o kadar fazla altın kazanıyor ve diğer bulmacaya geçiş yapıyorsunuz. İlk olarak tahmin edeceğiniz üzere at ile başlıyorsunuz. Buradaki bulmacalardan sıkılırsanız oyunun çoklu oyuncu moduna da göz atmanızı tavsiye ederim. Çoklu oyuncu modunda üç seçeneğiniz var: Aynı cihaz üzerinden arkadaşınıza karşı oynayabiliyor, karşınıza rastgele seçilen bir kişiyi alabiliyor veyahut dünya genelinde herhangi bir satranç oyuncusuyla karşı karşıya geliyorsunuz.

Knight's Move, oynanış olarak ta benzerlerinden farklı. Satranç tahtasına dilediğinizce yakınlaşıp, kaydırma hareketiyle farklı açılardan görebiliyorsunuz. Özellikle bulmaca modunda oldukça işe yarayan bir özellik. Oyunun tek eksi yanı yeni satranç oyuncuları için öğretici bölüm içermemesi. Hem taşların nasıl harekettiğini, hem de özel hamleleri gösteren bir bölüm ne yazık ki yok. Daha çok bulmaca ve çoklu oyuncu özelliğine odaklanılmış.

Knight's Move, akıl yürütme gerektiren mini zorlu bulmacalarının yanında çoklu oynamaya izin vermesiyle tercih edilebilir.