komoot

komoot

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 31
  • DOSYA BOYUTU 15.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici komoot GmbH

Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir spor takip uygulamasıdır.

Komoot, Android cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir spor, yürüyüş ve bisiklet takip uygulamasıdır. 2014 yılının en iyi spor uygulamalarından birisi seçilen komoot, Alman bir firma tarafından geliştirilmiş fakat artık tüm dünyada kullanılabiliyor.

Komoot'un en temel özelliği dışarıda yürüyüşe çıktığınızda, şehir dışına bisiklet binmeye gittiğinizde, orman, dağ gibi haritalar üzerinde çok yer edinmeyen yerlere gittiğinizde size GPS takibi yapmanızı sağlaması.

Kullanılması kolay olan uygulama özellikle yürüyüş yapanlara ve bisiklete binenlere topografik haritalar, dönüş dönüş navigasyon ve güzel yerlerle ilgili öneriler sunmasıyla dikkat çekiyor diyebilirim.

Şehirden uzakta da olsanız gerçek zamanlı navigasyon almanızı sağlayan uygulama bununla birlikte fitness seviyenize ve spor tercihlerinize göre size akıllı turlar da sunuyor. Böylece daha kişiselleşmiş bir spor deneyimi yaşayabiliyorsunuz.

Size sunulan turların zorluk, mesafa, yükselme, mekan gibi detaylarına göz atabiliyor ve böylece en ince detayına kadar planlayabiliyorsunuz. Bununla birlikte spor esnasında da hızınız, mesafeniz gibi bilgileri de size sunuyor.

Ayrıca uygulama ile diğer insanların paylaştıkları ve önerdikleri mekanları görebiliyor, kendi önerilerinizi de oluşturup onlara fotoğraflar, ipuçları ve yorumlar ekleyebiliyorsunuz. Bu sayede siz de diğer insanlara mekan konusunda yardımcı olmuş oluyorsunuz.

Komoot sadece insanların girdikleri verilerden oluşturulmuyor elbette. Aynı zamanda OpenStreetMap, NASA, Wikipedia gibi daha pek çok farklı kaynaktan da veri aldığı için gerçekten kapsamlı bilgiler içerdiğini söyleyebilirim.

Eğer siz de sık sık yürüyüşe ya da bisiklet sürmeye çıkıyorsanız bu uygulama işinize yarayabilir.