Lego Batman 2: DC Super Heroes

Lego Batman 2: DC Super Heroes

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 48,939
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Traveller's Tales

Sevilen Lego oyunu serisinin en yeni oyunu olan Lego Batman 2: DC Super Heroes’de birçok farklı kahraman ile oynayabilme şansına sahipsiniz.

Traveller’s Tales tarafından geliştirilen yeni Lego oyunu Lego Batman 2 ile birçok farklı DC Comics karakterini oyunda kontrol edebilme şansına sahip oluyoruz. Sürekli bir yenisini görmeye alışık olduğumuz Lego oyunlarının bu yılki yeni oyunlarından birisi olan Lego Batman 2’de odak noktamız ve ana karakterimiz Batman gibi görünse de oyun içinde bulunan birçok farklı karakter ile oynayabilme şansına sahibiz.

Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından dağıtımı üstlenen yapımda her Lego oyununda olduğu gibi esprili bir konu anlatımı mevcut. Birçok oyuncuya göre sıkıcı ve itici gelen Lego oyunlarının sadık hayranları da azımsanmayacak derecede fazla. Daha çok küçük yaştaki oyunculara hitap ediyor gibi görünse de oyunun sahip olduğu esprili havası her yaştan oyuncuyu eğlendirecek ve kendine bağlayacak cinsten.

Lego batman 2’nin karakter listesi de bir hayli kabarık. Batman dışında oyunda karşılaşacağımız karakterlere bakacak olursak; Nigthwing, Robin, Batgirl, Green Latern, Superman, The Flash, Martian Manhunter, Black Canary, Aquaman, Hawkman, Cyborg ve Wonder Woman gibi birçok farklı DC Comics karakteri bizleri karşılıyor. Bunlar dışında elbette oyunda kötü karakterlerde mevcut, Joker olmazsa olmazımız, Harley Quinn ve Two Face gibi isimlerde oyunda yerini almış.

 

Oyunun grafiklerine baktığımız zaman bizleri diğer Lego oyunlarında görmeye alışık olduğumuz türde grafikler karşılıyor. Lego şeklinde hazırlanmış kahramanlarımız oyunu zaten baştan aşağı sembol eden unsurlar arasında. Oyunun dışında çevreye göz attığımızda Lego figürlerini her bir köşede görmemiz mümkün. Eğlenceli bir oyun içinde böylesi grafiklerin seçilmiş olması gayet normal bir durum.

Karakterlerin yüzleri de Lego’ların ki gibi olduğu için pek bir ayrıntıya rastlayamıyoruz. Ancak o anda karakterimizin bizlere ne ifade etmek istediğini yüz mimiklerinden gayet iyi anlayabiliyoruz bu durum gerçekten de böylesi bir oyun için mükemmel denecek şekilde kurgulanmış. Bütün karakterlerimiz iki kaş iki gözden ibaret değil elbette. Örneğin Batman ve Joker’e baktığımızda daha ayrıntılı bir modelleme ile karşılıyoruz. Batman’in maskesi, Joker’in saçları ve yüz boyları oldukça iyi düşünülüp Lego’lara aktarılmış şeyler.

Ses konusunda da eğlenceli şeyler sunan oyunda diyaloglar hiç olmadığı kadar eğlenceli ve başarılı şekilde oyuna uyarlanmış. Seslendirmeler çok ciddi kılınmaktansa bir Lego oyununa uygun şekilde karakterlere aktarılmış. Oyunun birçok kısmında karşılaşacağınız diyaloglarda gülme krizine gireceğiniz garantidir. Oyunda belki bir Batman: Arkham City havası yok ancak çok daha farklı bir yüz ile karşılaşıyoruz.

Oynanabilirlik olarak Lego oyunlarının çok iyi olduğunu söylemek mümkün. Daha önce herhangi bir Lego oyunu oynamış bir oyuncunun çok kolay ve zorlanmadan oynayabileceği oyunda uçuyor olabilmekte ayrı bir keyif. Diğer Lego oyunlarında olduğu gibi hayatta kalabilmek ve gücümüzü arttırabilmek için çevremizdeki Legoları parçalayıp içlerinden çıkan altın Legoları toplamalıyız.

Her şeyi ile başarılı bir Lego oyunu olmayı başaran Lego Batman 2 eğlenceli bir oyun arayan kullanıcıların yeni tercihi olacak gibi. Her bir yeni oyunla kendini geliştiren ve ileri taşıyan Lego serisi bu yeni oyunu ile de oyun dünyasına farklı şeyler katıp eğlenceli kılmaya devam ediyor.

ARTILAR

Başarılı seslendirmeler

Göze hoş gelen grafikler

Esprili hikaye anlatımı

EKSİLER

Her oyuncuya hitap etmiyor