Little Snitch

Little Snitch

kullanıcı

İnterneti kullanan uygulamaları görmenize ve istediklerinizin interneti kullanmasını engellemenize yarayacak kullanışlı bir program.

Little Snitch, sizin bilginiz dahilinde olan ya da olmayan tüm internet faaliyetlerini görüp gerekirse engelleyebileceğiniz kullanışlı bir programdır. Mac bilgisayarı için güvenlik duvarı arayışında olan kullanıcılar programdan yararlanabilir.

Pek çok program kişisel bilgilerinizi size sormadan dışa aktarır. Kişisel güvenliği tehdit eden bu durumdan Little Snitch ile kurtulabilirsiniz. Bilgisayarınızdaki uygulamaları takip eden yazılım, internet bağlantısı yoluyla veri aktarmaya çalışan programlar konusunda sizi gerçek zamanlı olarak uyarır. Uyarıya göre işlemlere izin verebilir, reddedebilir veya uygulamayla ilgili hep geçerli sayılacak bir kural atayabilirsiniz.

Programın basit panelinden güvendiğiniz uygulamalara izin verebilir, güvenmediklerinizin takibini Little Snitch'e bırakabilirsiniz. Ağ trafiğini sürekli takip eden program gelen ve giden verilerle ilgili anlık raporlamalar sunabilir.