MACAddressView

MACAddressView

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,169
  • DOSYA BOYUTU 0.82 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Nir Sofer

Bilgisayarınızdaki ağ cihazlarının MAC adreslerini tespit etmek ve raporları kaydetmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir program.

MACAdressView programı, bilgisayarınızda kurulu olan ağ cihazlarının MAC adreslerini bulmak için kullanabileceğiniz ücretsiz ve kolay kullanımlı bir araç. MAC adresleri her bir üretici tarafından cihazlara işleniyor ve bu adresler her bir cihaz için özel olarak hazırlanıyor. Dolayısıyla cihazın kimlik kartı diyebileceğimiz MAC adreslerini kullanarak ağda cihazları engelleme gibi işlemler de gerçekleştirilebiliyor. MAC değiştirmek zor bir işlem olduğu için IP bazlı engellemelerden çok daha etkili bir koruma sağlayan MAC engellemesini siz de ağınızda uygulamak için diğer bilgisayarların MAC adreslerini elde etmelisiniz.

Aynı zamanda bulduğunuz MAC adreslerine göre cihazların üreticilerini, hangi ülkelerde üretildiklerini ve adreslerini de kolayca tespit edebilirsiniz. Elde ettiğiniz raporları daha sonra TXT, HTML ya da CSV formatlarında kaydederek saklayabilirsiniz. Program tek pencereden oluşuyor ve herhangi bir ayar yapmanıza gerek kalmıyor. Böylece dilediğiniz an vakit kaybetmeden programı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sık sık cihaz engelleme ya da izinleri ile uğraşıyor ya da cihazların orijinalliğini test ediyorsanız kullanabileceğiniz ücretsiz ve hızlı araçlar arasında yer alıyor.