Maelstrom

Maelstrom

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 426
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici BitTorrent

Torrent dosyalarınızı direkt olarak çalıştıran Maelstrom sıradışı özellikleriyle dikkat çeken bir tarayıcı.

Not: Bu programda zararlı yazılımlar tespit edildiğinden dolayı yayından kaldırılmıştır. Dilerseniz Tarayıcılar ve Gezginler kategorisinden alternatif programlara göz atabilirsiniz.

BitTorrent tarafından hazırlanan ve Windows için ücretsiz olan tarayıcı Maelstrom, ilk bakışta Google Chrome ile büyük benzerlikler gösteriyor. Ne var ki görüntünün arkasında yer alan bazı özellikler bu tarayıcı benzersiz bir konuma ulaştırıyor. P2P bağlantılarından direkt indirme işlemi yapabildiğiniz Maelstrom ile herhangi bir yardımcı yazılım kullanmak zorunda kalmadan Torrent dosyalarını direkt olarak indirmeniz mümkün.

Maelstrom, Chromium tabanlı bir tarayıcı olmanın getirdiği bir özellik olarak HTTP/HTTPS bağlantılarına erişim gerçekleştirebiliyor. Bunun yanında Torrent olarak paketlenmiş dosyaları açıp tarayıcı içerisinden görüntülenmeyi mümkün kılan özelliği bu tarayıcı ile olan deneyimi eşsiz kılıyor.

Chromium tabanlı olsa da Chrome eklentilerini birebir desteklemeyen Maelstrom, farklı bir çizgi çizip kullanıcı deneyimini Google Chrome'a çeken bir uygulamanın dışına çıkmak istiyor. Yine de Web Mağazasına giriş yaptığınızda birçok eklentinin çalıştığına tanık olacaksınız.

Maelstrom'un P2P desteği, web içeriklerine erişimi çok kolaylaştıracak yenilikleri de beraberinde getiriyor. Günümüzdeki standartlardan çok daha güvenli bir internet deneyimini sunabilecek olan altyapısının merak edilen konusu duyacağı ilgi ve geçireceği süreç olacaktır. Maelstrom'un şu anda yaşadığı görülen tek sıkıntı aşırı işlem yapılmasıyla yaşanan yavaşlama olabilir. Bunun haricinde Google Chrome ve daha fazlası olan bir kullanıcı arayüzü deneyimine kavuşacaksınız.