MakeHuman

MakeHuman

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,217
  • DOSYA BOYUTU 180.56 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Makehuman

Detaylı özellikleri ve ücretsiz oluşuyla dikkat çeken bu program ile farklı alanlarda kullanabileceğiniz insan modellemeleri yaratabilirsiniz.

MakeHuman açık kaynaklı bir üç boyutlu tasarım programıdır. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu program sayeside gerçekçi tasarımlar yapabilir ve daha sonra bu tasarımları yer aldığınız projelerde kullanabilirsiniz.

MakeHuman ile yaratılan tasarımlar CC0 lisansına sahip ve tasarımcılara bu içerikleri diledikleri yerlerde kullanma şansını sunuyor. Öncelikle program mümkün olduğunca basit ve kolay kullanılır tutulmaya çalışılmış. Fakat bunu yaparken fonksiyon çeşitliliğinden ödün verilmemiş.

Program temel olarak insan vücudu tasarımları üzerine yoğunlaşıyor. Yaş, cinsiyet, boy ve kilo gibi özellikleri seçtikten sonra vücut proporsiyonlarını ve yüz tiplerini ayarlayabiliyorsunuz. Bu konuda kullanıcılara geniş bir özelleştirme listesi sunulmakta. Gözler, burun, kulak, yanak, boyun, eller, ayaklar ve daha fazla organ üzerinde tam kontrole sahipsiniz.

Özellikle oyun tasarımcıları tarafından oldukça beğenileceğini düşündüğüm bu program sayesinde detaylı insan modellemeleri yaratabilirsiniz. Python ile yaratılan bu programı tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.