Mashinky

Mashinky

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 43
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Jan Zelený

Mashinky, Steam üzerinden edinebileceniz, strateji ve simülasyon türünü bir araya getiren bir yapımdır.

Kendi başına çıkardığı kaliteli oyunlarla adından söz ettiren Jan Zelený tarafından geliştirilen Mashinky, simülasyon ve strateji türlerini bir araya getiren bir Steam oyunudur. 

Bugüne kadar trenleri ya da taşımacılığı konu alan birçok strateji ve simülasyon oyunuyla karşılaşmıştık. Çekyalı oyun geliştiricisi Jan Zelený de iki türü bir araya getirip, bunun üzerine de iyi grafikler ekleyerek, ortaya daha önce görmediğimiz bir oyun çıkarmayı başarmış durumda. Hem taşımacılık temalı simülasyon oyunu sevenler hem de strateji türünün hayranları tarafından dört gözle beklenen yapımlar arasına girmeyi başaran Mashinky, bambaşka bir türün doğmasına ön ayak etmese de kendi içerisinde çokça sevilen bir kitle yaratmayı başarabilir. 

Oyundaki amacımız bir A noktasından B noktasına ulaşımı sağlamak. İşin strateji kısmı da tam olarak burası: İki nokta arasındaki bağlantıları yaparken, doğru noktalardan geçmek, en az maliyete ulaşmak ve ulaşımın sağlıklı olarak sürmesini sağlayabilmek. Tabi bunları yapmak her zaman kolay değil; karşınıza hiç beklmediğiniz engeller ve sorunlar çıkabiliyor. 

Bütün strateji kısmını bitirdikten sonra taşıma işlemini tamamlamaya çalışarak, işin simülasyon kısmına da el atıyorsunuz. Oldukça eğlenceli görünen ve çokça tutması beklenen Mashinky'nin oynanışınıysa hemene aşağıdan izleyebilirsiniz.