MediaRover

MediaRover

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,901
  • DOSYA BOYUTU 11.3 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici ReQuest Inc.

iTunes kullanıcılarının farklı cihazlarındaki müzik kütüphanelerini senkronize etmek için kullanabilecekleri MediaRover senkronlama yanında hem PC hem MAC desteği, yedekleme özelliği, ücretsiz oluşu ve daha pek çok üstün özelliğiy

iPhone, iPod, iPad gibi cihazları kullanan herkesin kullandığı iTunes programı evdeki diğer aile üyeleri tarafından veya sizin tarafınızdan farklı cihazlara kurulabilir. Böyle durumlarda farklı iTunes kütüphanelerini senronize etmeniz gerekir. Böylece müzik arşiviniz hem dağınık olarak saklanmaz hem de tekrarlayan içerikten kurtulmuş olursunuz.

MediaRover tam bu aşamada devreye girerek aynı yerde bulunan ve müzik arşivinizi barındıran tüm cihazları iTunes kütüphanenizde biraraya getiriyor. Ücretsiz olan programın benzerlerinden ayrıldığı nokta ise size ait olan bir NAS -Network Attached Storage- (hard disk veya sunucu) gibi herkesin ulaşabileceği bir depolama cihazına yedek alıp senkronizasyon yaparak her kullanıcının ulaşabileceği benzersiz bir müzik arşivi oluşturabilmesi. Böyle bir cihaza sahip değilseniz MediaRover aynı işlem için ortak ağda bulunan bir klasörüde kullanabiliyor. Böylece iTunes üzerinde yapılan her değişiklik, eklenen her yeni şarkı, düzenlenen her yeni çalma listesi depolama alanı sayesinde tüm kullanıcıların anında ulaşabildiği güncel bir iletişim alanı haline geliyor. Özellikle farklı aile bireyleri tarafından kullanılan cihazlarda yapılan değişiklikler tek bir alandan senkronize edilerek herkesin erişimine açılmış oluyor. MediaRover'ın hem PC hem MAC ile çalışması bu sistemi kullanıcıların tercih etmesi için başka bir neden.

Günümüzde kullanımları giderek artan Xbox 360, Playstation 3, Blu-ray okuyucular ve Sonos, Slingbox, Boxee, WD TV gibi online müzik ve medya servisleri MediaRover'ın senkronize ettiği depolama alanına ulaşarak "stream" özelliği sayesinde kullanım alanınızı artırıp kolaylaştırıyor. Çok yönlü bir iTunes senkronlama alternatifi olan MediaRover her açıdan denenmeyi hakeden yenilikçi bir program.

Önemli! Programın kurulumundan kullanımına kadar her aşamayla ilgili detaylı açıklama için bu sayfayı kullanabilirsiniz.