Microsoft Band

Microsoft Band

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 17
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Microsoft Corporation

Microsoft Band, Android için geliştirilen, günlük spor aktivitelerinizi depolayan bir sağlık uygulamasıdır.

Microsoft Band, günlük spor aktivitelerinizi depolayan bir Microsoft hizmeti. Bu alanda yürüttüğümüz tahminlerde rakiplerinden geri kalması sebebiyle bir an önce sağlık uygulaması beklediğimiz şirketin, başarılı bir iş çıkardığını söylersek yanılmış olmayız. Sadece Windows Phone'a özel değil, Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda da çalışan uygulama sayesinde, günlük sağlık verilerinizi kolaylıkla kontrol edebilir hale geliyorsunuz.

Teknoloji geliştikçe bizlerin ihtiyacına yönelik uygulamalarda artıyor. Milyarlarca dolarlık dijital sektörde sadece tüketim ürünü uygulamalar yer almıyor. Sağlık alanında yapılan yenilikler bizim daha bilinçli olmamıza imkan sağlıyor. Microsoft Band uygulaması da bunlardan sadece biri. Akıllı cihazlarınız üzerinden aldığı verileri depolayarak kullanıcıların sağlıklı yaşamasına yardımcı oluyor ve her gün yaptığımız spor aktivitelerini anlaşılır tablolar ve grafiklerle önümüze seriyor. Üstelik bu uygulamadan yararlanmak için akıllı saat veya herhangi bir fazladan maliyetin altına girmenize gerek yok. Akıllı telefonunuzun hareket sensörü de verileri toplamaya yardımcı olacaktır. Sağlıklı yaşamayı düşünenlerin Microsoft Band uygulamasından memnun kalacağını düşünüyorum.

Neler var uygulamada? Gün içinde yaptığınız tüm spor aktivitelerinin veya uyku verimliliğinizin tam dökümü var. Bir bulut hizmeti olduğunu uygulamayı yükledikten sonra göreceksiniz. Bir sağlık uygulamasında aradığınız en temel özelliklerin Microsoft Band'in içerisinde olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Gün aşırı yürüme sayınız ve hedefinize ne kadar yaklaştığınız, ne kadar uyuduğunuz ve bu uykunun ne kadar verimli olduğu, yaptığınız spor aktiviteleri sayesinde kaç kalori yaktığınız ve yaptığınız koşularda hedefinize yaklaşıp yaklaşmadığınızla ilgili tüm bilgiler uygulamanın içerisinde mevcut. Ayrıca günü daha üretken geçirebilmeniz için e-posta ve takvim uyarılarıyla da destekleniyor olacaksınız.

Microsoft Band uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Şimdilik İngilizce hizmet veriyor fakat kısa sürede Türkçe desteği de gelecektir. Denemenizi mutlaka öneririm.