Microsoft Planner

Microsoft Planner

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 330
  • DOSYA BOYUTU 58 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Microsoft

Microsoft Planner, iOS işletim sistemi üzerinde kullanılabilecek bir plan yapma ve düzenleme uygulamasıdır.

Microsoft Planner, iPhone ve iPad üzerinde rahatça kullanılabilen bir plan uygulamasıdır. 

Microsoft Planner en basit ifadeyle bir proje yönetim aracı olarak tanımlanabilir. Eğer Trello ve Asana gibi servislerle ilgili herhangi bir tecrübeniz varsa Microsoft Planner uygulamasında zorluk çekmeyeceğinizi söyleyebiliriz. Uygulamayı açtığınızda karşınız gelen boş ekran üzere çeşitli başlıklar açarak, bunları altına çeşitli görevler atabiliyor ya da bunları düzenleyip, paylaşabiliyorsunuz. Yapmanız gereken işleri ve görevleri düzenli şekilde karşınıza çıkaran ve bunları bir arada tutmanızı sağlayan Planner, sade tasarımı ve kolay kullanımıyla da dikkat çekiyor. 

Öncelikle Microsoft Planner uygulamasını kullanabilmek için daha önceden bir Office 365 hesabınızın olması gerekiyor. Office 365 hesabınıza giriş yaptıktan sonra ücretsiz olarak Microsoft Planner'ı indirebilir ve projelerinizi yönetmeye başlayabilirsiniz. Öncelikle uygulamanın ana noktası kartlar oluşturmak. Ana ekranınıza ekleyeceğiniz kartlar, sizin görevlerinizin başlıkları olacak ve onların altına yapmanız gereken işleri girebileceksiniz. Örneğin; "Sunum" başlığı altında bir kart oluşturup, onun altına "sunum konusu", "sunumda yapılması gerekenler" vb. başka başlıklar ekleyebiliyorsunuz.

Ardından bu kartları ve planları istediğiniz gibi düzenleyebiliyor, başkalarıyla paylaşabiliyor, hatırlatmalar ayarlayabiliyor ya da daha başka bir sürü özelliği kullanarak, bunları düzenli ve anlaşılır tutabiliyorsunuz.