Moment

Moment

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 91
  • DOSYA BOYUTU 1.50 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Kevin Holesh

Moment iPhone ve iPad için telefon kullanımını takip etme uygulamasıdır.

Telefonunuzu bi' mesaj yazmak için alıp bırakamıyor musunuz? Oyun bağımlısısınız ve saatlerce oynadıktan sonra telefonun şarjı bitince bırakanlardan mısınız? Arkadaşınızla saatlerce mesajlaşıp işinizden geri mi kalıyorsunuz? Moment bu dertlerinize son verecek ve sizi dizginleyecek bir iPhone ve iPad uygulaması.

Telefonunuzda geçirdiğiniz dakikaların çeteresini tutan ve zamanınız dolunca uyaran Moment, sizi sanal dünyadan koparabilmek için tasarlanmış. Kafe köşelerinde sohbet etmek yerine elinde telefonlarla sosyalleştiğini sanan gençliğe tepki olarak Kevin Holesh tarafından geliştirilen uygulama, telefon aktivitenizin izini sürüyor ve belirlediğiniz süre dolunca telefonu bırakmanız için uyarıyor. Her gün kayıt tutan uygulama, arka planda çalışyor ve haftalık istatistik çıkarıyor. Bir kez açınca bir daha uğramanıza ihtiyaç duymayan Moment, anı yaşamanızı sağlayan iyi bir dost gibi.

Sınırı sadece geçince değil sürenizin dolmasına yaaklaşınca da uyaran uygulama, o an her ne yapıyorsanız hevesinizi kırmadan zamanınızı ayarlamanızı sağlıyor. Yumuşak ve sinir bozucu olmak üzere 5'er tane uyarı tonundan istediğinizi seçerek uygulamayı kişiselleştirebiliyorsunuz. Moment aynı zamanda isterseniz GPS açarak gün içinde gezdiğiniz yerleri de takip edip haritalandırıyor.

Telefon hayatımızı kolaylaştırıyor fakat hepimizin başımızı kaldırıp nefes almaya ihtiyacı var. Sosyalleşmeyi sanaldan gerçeğe taşımak isteyenlerin mutlaka denemesini öneririz.