Monochroma Demo

Monochroma Demo

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,018
  • DOSYA BOYUTU 262.68 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Nowhere Studios

Monochroma, Türk menteşeli sinematik bir bulmaca platform oyunudur.

Yerli firma Nowhere Studios tarafından geliştirilen Monochroma, temelde bir bulmaca platform oyunu. Ancak Monochroma’ya sadece bulmaca-platform demek oyunu anlatmak adına haksızlık olabilir. Çünkü oyun için yaratılan ortam, tarz sahibi grafikler ve masum bir hikaye Monochorma’yı olduğundan çok daha fazası haline getiriyor.

Yapımcıları Monochroma’yı Limbo’nun ICO ile buluşması olarak tanımlıyor. Ki oyuna baktığımız zaman bunu net bir şekilde hissedebiliyoruz. Görsellerdeki hava, duygusal hikaye ve fiziğin bulmacalardaki etkili kullanımı Monochorma’nın iki kült oyundan da esintiler taşıdığının adeta bir göstergesi.

Yazının başında da dediğim gibi Monochroma bir Türk oyunu ve tamamen bağımsız olarka geliştirilmiş bir yapım. Henüz demo aşamasında olan oyunun çıkışını gerçekleştirebilmesi için siz de katkıda bulunabilirsiniz. Pek çok yapım gibi Monochroma’da Kickstarter’da kampanya başlatmış durumda. Hem oyunu erkenden satın almak hem de yüzde yüz yerli bu projeye destek olmak için oyunun Kickstarter sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Şimdilik sadece Windows, Mac, Linux platformları için Aralık 2013’te çıkış yapacak Monochroma’nın Ouya, Playstation 4 ve Xbox One için de çıkması planlanıyor. Ayrıca Steam’de de satışa sunulması amaçlanan oyuna bu sayfadan Steam hesabınızla da destek olabilirsiniz.

ARTILAR

Atmosferi

Bulmacaları,

EKSİLER