Network Speed Test

Network Speed Test

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,540
  • DOSYA BOYUTU 0.41 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Microsoft Research

Network Speed Test uygulaması ile Windows 8 cihazlarınızda hız testi yapabilirsiniz.

Microsoft Research tarafından geliştirilen Network Speed Test uygulaması Windows 8 cihazlarınızda yükleme ve indirme hızınızı detaylı şekilde görmenizi sağlayan bir Windows 8 uygulamasıdır.

Microsoft’un resmi uygulaması olan Network Speed Test, Windows Phone 8’in ardından Windows 8 cihazlarına da giriş yaptı. İnternet hızınızı merak ediyorsanız artık üçüncü parti web sitelerini ve uygulamalarına kullanmanıza gerek kalmayacak. İnternet bağlantınız hakkında detaylı bilgileri ulaştığınız uygulamada indirme ve yükleme hızınızın yanı sıra ağ bağlantınızın gecikme süresini de görebiliyorsunuz. Uygulama, ayrıca bağlantı hızınıza göre internette hangi işlemleri yapabileceğinizi sunuyor. Örneğin 0 – 0.5 Mbit bağlantı hızı ile müzik dinleyebileceğinizi, 3 Mbit bağlantı hızı ile yüksek kalitede videolar izleyebileceğinizi gösteriyor. Yaptığınız tüm testler sıralanıyor, böylelikle geçmiş hız testi sonuçlarını karşılaştırabilirsiniz.

Network Speed Test uygulamasını kullanarak ağınızı test ettiğinizde cihazınızın belli özelliklerini Microsoft ile paylaşmış oluyorsunuz. Tabii ki bunlar kişisel bilgileriniz değil. Windows 8 / 8.1 ile uyumlu olan ufak boyutlu bu uygulamayı kesinlikle tavsiye ederim.