Unity Web Player

Unity Web Player

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,659,383
  • DOSYA BOYUTU 1.04 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Unity

Unity Web Player, unity kullanılarak oluşturulmuş 3D dünyaları/oyunları tarayıcı içinde görüntülemenizi sağlayan bir tarayıcı eklentisidir.

Unity Web Player, kullanıcılara internet tarayıcıları üzerinde 3 boyutlu grafiklere sahip oyunları çalıştırma imkanı tanıyan ücretsiz bir 3d oyun oynatıcıdır.

Unity Web Player Nedir?

Popüler tarayıcılar olan Chrome, Firefox, Internet Explorer, Safari ve Opera ile çalışabilen Unity Web Player kolayca yüklenerek anında Unity oyunlarını çalıştırmanıza imkan tanıyor. Unity, yüksek kaliteli 3D oyunlar yaratılmasına olanak sağlayan bir oyun geliştirme sistemidir. Bu sistem oyun geliştiricilerine 2 boyutlu ve 3 boyutlu olarak interaktif oyun içerikleri üretme imkanı veriyor. Farklı platformlar için Unity kullanılarak geliştirilebilen oyunlar yüksek grafik kaliteleriyle öne çıkmaktadır. Hem tek başına çalışabilen oyunlar hem de internet tarayıcısı üzerinden çalışabilen oyunlar Unity kullanılarak geliştirilebiliyor.

Unity Web Player ise Unity kullanılarak tarayıcılar için geliştirilen oyunları tarayıcılarınızda ve web üzerinde çalıştırmanıza imkan tanıyan bir eklentidir. Oldukça küçük boyutlu olan eklenti hızlı bir şekilde indirilebilmekte. Unity Web Player kurulumunu yaptıktan sonra eklentiyi el ile güncellemenize de gerek yoktur, Unity Web Player kendini otomatik olarak güncelleyebilme yeteneğine de sahiptir.

Günümüzde Unity sistemi kullanılarak geliştirilen oyunların sayısı oldukça artmıştır. Bu nedenle Unity Web Player kullanmak çoğu bilgisayarda bir ihtiyaç haline dönüşmüştür.

Unity Web Player Nasıl Kurulur?

Unity Web Player kurulumu son derece basit. Aşağıdaki adımları takip ederek Unity Web Player’ı bilgisayarınıza kolayca yükleyebilirsiniz:

  • Yukarıdaki Unity Web Player İndir butonuna tıkladıktan sonra programın inmesini bekleyin. UnityWebPlayer64 adlı dosyaya çift tıklayarak yükleme işlemini başlatın.
  • Yükleyicinin çalıştırılmasına izin vermek için Evet’e tıklayın. Ardından, programın cihazınızda değişiklikler yapmasına izin vermek istiyor musunuz? sorusunu Evet ile geçerek Unity Web Player yüklemesini başlatın.
  • Lisans sözleşmesini kabul edin. Unity Web Player’ın yüklenmesi birkaç dakika alacaktır.
  • Kurulum tamamlandıktan sonra Unity oyunlarını web (internet) tarayıcınız üzerinden oynayabilirsiniz.