Network Uptime Analyzer

Network Uptime Analyzer

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 329
  • DOSYA BOYUTU 9.05 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici EnviProt

Network Uptime Analyzer sayesinde yerel ağınızdaki bilgisayar ve cihazların ne kadar süredir çalışır durumda olduğunu görebilirsiniz.

Network Uptime Analyzer programı ağ yöneticilerinin kullanmaktan keyif alacakları bir uygulama. Yerel ağınızdaki bilgisayarların, sunucuların ve diğer IP ile çalışan cihazların ne kadar sürelerle çalıştığını size gösterebilen program böylece teker teker cihazların düzenli bir şekilde çalıştığını gözetleyebilmenize olanak tanıyor.

Herhangi bir kurulum gerektirmeyen program hemen çalışmaya başlıyor ve ağınızdaki cihazların istatistiklerini tutmaya başlıyor. Böylece ağınızda yaşanabilecek sorunların ne zaman gerçekleştiğini başında beklemeden rapor halinde görebilir ve önlemlerinizi alabilirsiniz.

Ağdaki bilgisayarlar pingleme yöntemi ile tespit ediliyor ve bu nedenle güvenlik duvarınızın ICMP mesajlarına izin vermesi gerektiğini unutmamalısınız. Opsiyonel olarak ise PC modelini de tespit edebilen programın bunu yapabilmesi için WMI'nin aktif hale getirilmesi gerekiyor. Bu bilgilere göre bilgisayarların ne kadar güç tüketimi yaptığını da ortalama bir değer olarak tahmin edebiliyorsunuz.