NetworkLatencyView

NetworkLatencyView

kullanıcı

Ağınız üzerindeki gecikme değerlerini hesaplamak ve ortalamalarını almak için bu ücretsiz raporlama aracını kullanabilirsiniz.

NetworkLatencyView programı, Windows için hazırlanmış ve TCP bağlantılarını dinleyerek ağdaki gecikmeleri hesaplayan ücretsiz bir araç. Sisteminizde tespit edilen her yeni TCP bağlantısını ölçebilen program, her IP adresi için 10 ağ gecikme değerini listeleyebiliyor ve daha sonra ortalamalarını da size sunuyor. Aynı IP adresine ping göndermekle aynı işlevi gören program sayesinde bütün bunları otomatiğe bağlama şansınız oluyor.

Bu ağ gecikme bilgilerini daha sonra isterseniz yazı dosyaları ya da html dosyaları yahut tablolar halinde dışa aktarabilir ve daha sonra inceleyebilirsiniz. Verilerin kopyalanarak diğer programlara yapıştırılmaları da mümkün. Arayüz olarak sizin de fark edebileceğiniz gibi oldukça basit bir yapıya sahip olması sayesinde en amatör kullanıcılar bile ne yapmaları gerektiğini kolaylıkla görebileceklerdir.

Ancak sisteminiz 32 bit ise 32 bit için olan uygulamayı, 64 bit ise 64 bit olan uygulamayı indirmeyi unutmamalısınız. Aksi taktirde doğru şekilde sonuç almak imkansız ve yanlış değerlerle rapor almanız mümkün olabilir.