Technitium MAC Address Changer

Technitium MAC Address Changer

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 34,921
  • DOSYA BOYUTU 2.01 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Technitium

Bilgisayarınızdaki ağ bağdaştırıcısının MAC adresini ve diğer IP ayarlarını değiştirmek için bu ücretsiz programı kullanın.

Technitium MAC Address Changer programı, bilgisayarınızın ağ adaptörünün sahip olduğu MAC adresini değiştirmeniz için kullanabileceğiniz ücretsiz bir uygulama. MAC adresleri özellikle cihazınızın çeşitli ağlarda engellenmesi için kullanılabiliyor ve erişiminiz kısıtlanıyor. Direkt olarak cihazınıza yönelik yapılan bu kısıtlamadan kurtulmanın yolu ise MAC adresinizi düzenlemek ve kendinizi yeni bir cihaza sahipmiş gibi göstermekten geçiyor.

MAC adresinin yanında aynı zamanda IP adresiniz ve diğer bağdaştırıcı ayarlarınız üzerinde de hakimiyet kurmanızı sağlayan program, yeniden eski MAC adresinizi görmek istediğinizde bu konuda da yardımcı oluyor ve dilerseniz dönüş yapabiliyorsunuz. Yeni MAC adresinizi alırken, üretilen rastgele MAC kodunun hangi üreticiye denk geldiğini de görebiliyorsunuz.

Ayrıca yeni bir IP adresi girme, DNS sunucusu girme gibi işlemler de tek bir arayüzden gerçekleştirilebiliyor. Her ne kadar diğer benzer programlar kadar kolay kullanımlı olmasa da, detayların çokluğundan dolayı gelişmiş bir MAC adresi değiştirme programı haline geliyor.