Nords: Heroes of the North

Nords: Heroes of the North

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 83
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Plarium

Nords: Heroes of the North, farklı klanların birbirine girdiği online bir savaş/strateji oyunudur.

Strateji oyunlarını yeni nesilde daha çok mobil tarafta görmeye alışmış olsak da web üzerinden oyunculara hala hizmet sunan yayıncılar var. Özellikle farklı çağ ve temalara uyarladığı oynanış ve kurguyla bu dalda hakkı verilesi yayıncı Plarium'un, bu seferki online strateji oyunu Nords: Heroes of the North şimdiye kadarki en iyi projesi olabilir. Eğer akıllı telefon veya tabletlerinizde strateji oyunları arasında geçiş yapıyorsanız muhtemelen Nords ile karşılaşmış bile olabilirsiniz. Ünlü strateji/rol yapma oyununu artık bilgisayarınız üzerinden de oynayabilirsiniz!

Eğer Nords: Heroes of the North'u daha önce oynamadıysanız, popüler mobil strateji oyunlarının rengarenk havasını rol yapma ögeleriyle de birleştirmeyi deneyin. Bunun üzerine orta çağın fantastik cadı ve ejderhalarının konuk olduğu bir kar masalı hayal edin, işte aslında tam şu anda Nords oynuyorsunuz. Sonsuz kışın hüküm sürdüğü Shingard'ta kötü buz kraliçesini ve onun zombi ordusunu durdurmak için ister kuzeylileri, isterseniz de elfleri kullanın. Yerleşkenizi oluşturacağınız alanların görünümü için seçeceğiniz ırk, oyuna ısınmanızda büyük rol oynayacak. Sonradan pişman olmamak için hangi ırkla oyuna başlayacağınızı belirlemek sanırım Nords'un en zor kısmı!

Daha önce Facebook'ta görmeye alıştığımız oyunlardan biri olan Nords: Heroes of the North'un web alanına taşınmasıyla elbette oyuncular büyük bir rahatlık yaşadı. Özellikle klan oluşturmanın büyük önem taşıdığı Nords'ta arkadaşlarınızla birleşip buz cadısına karşı ırkınızı savunabilirsiniz. Irklardan bahsetmişken Nords'ta seçilebilecek 3 farklı ırk var ve bahsettiğimiz gibi bu ırkların binaları ve diğer özellikleri de birbirinden farklı şekilde ilerliyor. Kuzeyliler, elfler ve orklardan oluşan bu üçgende oyuna kuzeylilerle başlamanızı tavsiye ederim. Hem karakterleri çok komik hem de bina ve cephaneleri oyunun arka planına çok yakışıyor.

Nords: Heroes of the North'u diğer oyunlardan ayıran en büyük özelliği şüphesiz oyunda yer alan profesyonel seslendirmeler. Oyuna alışma sürecinde bile eğer Family Guy'ı izliyorsanız tanıdık bir sesle karşılaşacaksınız. Bunun dışında elbette görevler boyunca yer alacak diğer karakterler için de aynı şekilde başarılı seslendirme sanatçıları kullanılmış. Bölgenizi temsil edecek, savaşlarda birliklerinize kuvvet verecek ve ordunuzun en önemli kumandanı olacak şampiyon sistemi de yine Nords'da gördüğüm ve beğendiğim bir özellik. Üstelik bu seçtiğiniz şampiyonun zırhını, silahını ve yeteneklerini de istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.

Grafik ve oynanış itibarıyla birçok strateji oyunu arasından sıyrılmayı başaran Nords: Heroes of the North'la eğer daha önce karşılaşmadıysanız mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. Hemen yukarıdan kaydınızı gerçekleştirip oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

ARTILAR

Seslendirmeler oldukça başarılı

Strateji kadar rol yapma ögeleri de var

Çizimler ve renk paleti

EKSİLER

Oyun içi satın alma büyük dengesizlik yaratıyor