OGame

OGame

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,082
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Gameforge

OGame, internet üzerinden ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bir online uzay stratejisi oyunudur.

OGame geçtiğimiz senelerden bu yana online tarayıcı tabanlı oyunlar arasında sıkı bir topluluğa sahip olan, kurduğu geliştirmeler ve yeniliklerle birlikte sayısız strateji severi bir arada toplamaya devam ediyor. Uzayda geçen ve strateji altyapısında kurulu OGame'in en büyük avantajı şüphesiz ücretsiz ve tarayıcı tabanlı olması. Gameforge firmasının çeşitli yerel destekleri sayesinde oyun dünyanın birçok yerinde kendi dilini ve topluluklarını oluşturmayı başarmış bir uzay stratejisi oyunu olan OGame ülkemiz dahilinde de binlerce kişi tarafından hala aktif olarak oynanıyor.

OGame'in en büyük avantajlarından birisi de, klasik bir strateji oyunu gözüyle bakacak olursak, diğer oyuncularla kurabildiğiniz anlaşma ve iletişimin oyuna büyük destek sağlaması. Topluluğuna ciddi şekilde önem veren Gameforge, OGame'de oyuncular arasındaki iletişimi arttırmak için hala geliştirmelerde bulunuyor. Örnek olarak oyuna başlarken belirleyeceğiniz gezegende aktif kullanıcılarla birlik kurup, çok daha hızlı kaynaklar elde edebiliyorsunuz. Aynı şekilde imparatorluk geliştirirken veya saldırı düzenlerken de ittifaklarınızı iyi seçmeniz gerekiyor. Aynı zamanda kaynak bakımından diğer oyuncularla ticaret yapabilmeniz hem oyunun topluluğunu canlı tutuyor, hem de oyuncuları pasif bir strateji oyununa göre daha fazla tatmin ediyor.

Askeri ordunuzu oluşturduktan sonra oyunun sunduğu imkanlar da oyuncuya seçim şansı tanıdığı için eğer sıkı bir strateji oyuncusuysanız OGame'in savaş atmosferine bayılacaksınız. İster komuşlarınıza saldırı düzenleyin, ister yardıma muhtaç kitlelerin koruyucusu olun. Ancak unutmayın, tüm dünya gezegenler arası ittifak kurabildiğinden kime güveneceğinizi dikkatli seçmeniz gerekiyor.

Gameforge'un Türkiye desteği sayesinde gün geçtikçe daha fazla oyuncu kazanan OGame, rakip tarayıcı tabanlı online oyunlara nazaran daha sıcak ve düzenli bir oynanış, topluluk sunuyor. Eğer online oyunlarda önem verdiğiniz şeylerden biri de canlılıksa, OGame vakit geçirmek için harika bir alternatif olacak. Üstelik uzay teması da oyuna hiç fena yerleştirilmemiş. Birbirinden farklı detaylarla galaksinin hakimi olmaya çalışabilirsiniz.

OGame'in tek eksik tarafı, alışıldığı üzere, oyun içi gerçek parayla satın alınan güçlendirmelerin her zaman tepenizden bakan oyunculara yol açması. Yine de iletişiminizi sıkı tutup, kaynaklarını akıllıcı muhafaza ederseniz güçlü bir rakipten çok daha fazlası olabilirsiniz.

ARTILAR

Takibi kolay arayüz

Canlı topluluk

EKSİLER

Oyun içi ilerleyişi arttıran paralı güçlendirmeler

Tamamen pasif bir oyun yapısı