OpenRA

OpenRA

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 950
  • DOSYA BOYUTU 11.6 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici The OpenRA Developers

OpenRA klasik strateji oyunlarını içeren bir pakettir

OpenRA eğer 90'lı yıllarda oynadığınız Command & Conquer, Red Alert ve Dune 2000 gibi klasik strateji oyunlarını özlüyorsanız oldukça hoşunuza gidebilecek bir proje.

Bilgisayarlarınıza ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz bir strateji oyunu paketi olan OpenRA, çıktıkları dönemde DOS işletim sistemi üzerinde çalışan Command & Conquer: Tiberien Dawn, Comman & Conquer: Red Alert ve Dune 2000 oyunu günümüz teknolojisiyle uyumlu hale getiriyor. Bu sayede bu oyunları yeni bilgisayarlarımızda oynayabiliyoruz.

OpenRA içerisinde yer alan oyunlar orijinallerinin bire bir kopyaları değiller. Bunun yerine bu oyunlara hoş yenlikler ekleniyor. Bu yeniliklerden en büyüğü online desteği. OpenRA içerisinde bu klasik oyunları multiplayer olarak oynayabilmeniz mümkün. Bunun yanında birimler için rütbe sistemi ve fog of war (harita sisi) dikkat çeken yenilikler arasında.

OpenRA'nın temel amacı Windows, Mac ve Linux bilgisayarlar arasında platformlar arası multiplayer karşılaşmalar gerçekleştirilmesini sağlamak. Bunun haricinde proje içerisinde tek kişilik görevler ve yapay zekaya karşı skirmish karşılaşmaları da yer almakta.