Orca

Orca

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 9,119
  • DOSYA BOYUTU 1.82 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Microsoft

Orca yazılım kurulum dosyaları hazırlamanıza ve düzenlemenize yardımcı olan bir araçtır

Orca, Microsoft tarafından kullanıcılara sunulan ve Windows Installer paketleri hazırlama ve düzenleme imkanı veren bir kurulum dosyası hazırlama aracıdır.

Tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir araç olan Orca, Windows Installer yazılım geliştirme kitinin bir parçası olarak size en doğru kurulum dosyası oluşturma çözümünü sunuyor. MSI türündeki Windows Installer paketleri kullanıcılara bilgisayarlarına bir programı yükleme ve yüklü programları bilgisayarlarından kaldırma imkanı vermektedir. Orca aracılığıyla bu MSI paketleri incelenebilir, içerikleri değiştirilebilir veya yeni bir kurulum dosyası oluşturulabilir.

Yazılım geliştiricileri geliştirdikleri yazılımları Orca aracılığıyla kurulum dosyalarına dönüştürebilmekteler. Orca MSI formatının haricinde MSM, MSP, MST, CUB ve PCP dosya türlerini de desteklemekte.

Orca ile yapılacak değişiklikler eğer bu değişikliklerin potansiyelleri hakkında detaylı bilgiye sahip değilseniz söz konusu kurulum dosyalarının işleyişini bozabilir ve beklenmedik hatalara yol açabilir. Bu nedenle Orca yazılımı ile bir kurulum dosyası üzerinde değişiklik yapmadan önce üzerinde çalıştığınız dosyaları yedeklemenizi öneriririz.