PaperRater

PaperRater

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 186
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Paperrater

PaperRater web servisi sayesinde İngilizce metinlerimizi ücretsiz olarak kontrol edebiliyoruz.

PaperRater, İngilizce makale yazan kullanıcıların rahatlıkla metinlerini kontrol etmek amacıyla kullanabilecekleri bir web servisi. Tamamen ücretsiz olarak kullanılabilen bu servis sayesinde İngilizce dilinde yazdığımız makaleleleri, ödevleri, yazıları ve her türden içeriği hiçbir ücret ödemeden kontrol edebilioruz.

Servis çok basit bir çalışma mantığına sahip. Öncelikle kontrol etmek istediğimiz metni içeren dosyayı veya metnin kendisini kopyala-yapıştır yöntemi ile servise aktarıyoruz. Daha sonra bu yazının hangi seviyede bir yazar tarafından (1., 2., 3., 4., 5. sınıf örğrencisi, lisans öğrencisi, yüksek lisans öğrencisi, doktora öğrencisi vb...) ve ne amaçla yazıldığını (ödev, tez, sınav, CV, kitap, rapor, inceleme, deneme yazısı) seçerek ilerliyoruz.

PaperRater kısa bir süre sonra analizlerini tamamlayarak yazının kalitesini ve herhangi bir çalıntı kısım barındırıp barındırmadığını tespit ediyor. Hatta sistem o kadar iyi çalışıyor ki şayet çalıntı içerik varsa bunun hangi site üzerinden yapıldığını dahi gösteriyor. Bu seçeneği kullanabilmek için Originality Detection seçeneğinin Include (Slowest) olması gerekiyor. Aksi halde servis taramayı mümkün olduğunca hızlı tamamlamak adına bu evreyi pas geçiyor.

Ortaya hızlı sonuçlar çıkartan PaperRater, öğrencilerin, öğretmenlerin ve İngilizce ile ilgilenen her meslek grubunun denemesi gereken bir yapım.