PDF OCR X Community Edition

PDF OCR X Community Edition

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 30,395
  • DOSYA BOYUTU 47.60 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Web Lite Solutions Corp.

PDF ve resim dosyalarının içerisinde yer alan yazıları, yazı formatına dönüştürebilmek için kullanabileceğiniz bir OCR aracı.

PDF OCR X Community Edition programı, sık sık PDF ve resim dosyaları halinde yazılar, belgeler alanların işlerini oldukça kolaylaştırabilecek araçlar arasında yer alıyor. Zira programın sahip olduğu yazıya dönüştürme yeteneği sayesinde bu dosyalar içerisindeki düzenlenemeyen, kopyalanması zor olan yazıların hepsini yazı formatına dönüştürerek kaydetmek mümkün oluyor.

Tek yapmanız gereken sürükle bırak desteği sayesinde programın çalışmasını ve işlemi tamamlamasını beklemek. OCR teknolojisinden faydalanan program, PDF dosyalarının içerisinde yer alan yazıların yanında resim dosyalarındaki yazıları bile tanıyabiliyor ve onları hemen yazı dosyalarına aktarıyor. Özellikle taratılan dökümanların üzerindeki yazıların, yazı özniteliği ile belirtilmemesinden dolayı yaşanan sorunların böylece üstesinden gelinebiliyor.

Ücretsiz olarak sunulan program oldukça kolay kullanılır bir arayüze ve yapıya da sahip. Tek eksiği ise sadece tek sayfalık belgeleri yazıya dönüştürmesi olarak karşımıza çıkıyor.