Prime World

Prime World

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 5,401
  • DOSYA BOYUTU 11.2 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Nival

Prime World internet üzerinden diğer oyuncularla birlikte çevrimiçi olarak oynayabileceğiniz stratejik bir savaş oyunudur.

Prime World alışık olduğumuz tipteki strateji oyunlarını bir kenara itiyor ve yeni bir stil ile online oyun severlere merhaba diyor. Prime World bir çok önemli ödül kazanmayı başarmış bir Nival yapımı ve E3 2011 fuarında IGN’den E3’ün en iyileri ödülüne layık görülmüş bir strateji oyunu.

Dünya oyun sektörü için en önemli şirketlerden birisi olan IGN’den böylesi bir ödül kazanması oyunun ne denli başarılı olduğunun en büyük kanıtıdır. Sadece bununla da değil ayrıca Gamescom’da da boy gösteren Prime World, GamingXP’den de ödül almayı başardı ve daha bunun gibi birçok dalda ödüle layık görülen oyun alanında ki diğer yapımlara göre farklı olmasıyla dikkat çekiyor.

MMORTS ve MMORPG türlerinin bir birleşimi olan Prime World diğer gerçek zamanlı strateji oyunlarının aksine sadece kuşbakışı bir açıyı bize sunmuyor, Prime World ile oyunda inşa ettiğiniz şehriniz içinde dolaşabilir ve üçüncü şahıs gözünden oyunu oynayabilirsiniz.

Yani sadece kuşbakışı olarak oynayabileceğimiz strateji oyunun yanı sıra aynı zamanda başarılı bir üçüncü şahıs gözünden RPG oyunu olan Prime World tamamen ücretsiz indirilip oynayabilen bir online oyun.

Valve’ın başarılı yapımı Dota’dan esinlenerek yapımı başlayan Prime World gün geçtikçe gördüğü ilgi ile kendine has özgün bir yapım olmayı başardı ancak yine de herşeye rağmen oyunda Dota esintileri görmek kaçınılmaz bir durum.

Jenerasyon olarak, atmosfer olarak ve getirdiği yeniliklerle kaliteli bir yapım olan Prime World adından daha çok bahsettirecek gibi. Devasa online dünyası, multiplayer mücadeleler, arena oturumları, kahraman kiralama, şehir kurma gibi birçok özelliği bünyesinde barındıran oyunu hemen ücretsiz olarak indirebilir ve sisteminize kurup oynamaya başlayabilirsiniz.