Programmer's Notepad

Programmer's Notepad

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 416
  • DOSYA BOYUTU 2.40 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Simon Steele

Programlama yapıyor ve kodlarınızı kolayca yazmak istiyorsanız bu kullanımı basit ancak bol özellikli kod editörünü kullanabilirsiniz.

Programmer's Notepad programı, özellikle programlama ve web tasarım ile uğraşanların kullanabilecekleri not defteri alternatiflerinden bir tanesi. Özellikle kod etiketleri için verdiği destek sayesinde yazdığınız kodların en hızlı şekilde tamamlanmasına imkan tanıyor ve böylece işleri oldukça kolaylaştırıyor.

Desteklediği kod dizileri arasında C, C#, Assembler, MatLab, HTML, Java, JavaScript, PHP, Ruby, XML ve Pyhton gibi en popüler programlama dilleri yer alıyor. Kolay kullanılır ve hızlı alışabileceğiniz sade bir tasarıma sahip olan program, aynı zamanda standart kopyala yapıştır ve benzer diğer özellikleri de destekliyor.

Otomatik tamamlama ve sentaks öne çıkarma özellikleri ise kod yazarken hem kodları daha iyi ayırt edebilmenizi, hem de pek çok uzun kodu yazmaktan kurtulmanıza yardımcı oluyor. Metin içinde arama yapma, yakınlaştırma ve uzaklaştırma, yerine koyma, harf büyüklüklerini değiştirme gibi daha nadiren ihtiyaç duyulacak ancak kesinlikle gerekli olan özellikler de ücretsiz olmasına rağmen Programmer's Notepad'de bulunuyor.

Oldukça fazla ayar ve özelleştirme seçeneğine sahip olan program, sağ tık menünüze de yerleşiyor ve böylece kodları yazdığınız dosyalar üzerinde en hızlı şekilde işlem yapmaya başlayabiliyorsunuz. Bilgisayar programcılarının beğeneceğine inandığım uygulamanın çalışması esnasında da herhangi bir sorunu bulunmuyor.