Rising Force

Rising Force

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,622
  • DOSYA BOYUTU 2.16 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici GamesCampus

Başarılı bir MMORPG olan Rising Force kullanıcılarını büyük ve fantastik bir devasa dünyaya davet ediyor.

Ülkemize yeni gelen bir MMORPG olan Rising Force kullanıcılarını büyük ve fantastik bir devasa dünyaya davet ediyor. Oyunda 3 farklı ırk bulunuyor ve oyun boyunca bizlere bu ırkların hikayesi anlatılıyor, ayıca oyunun dünyasına giriş yapacağımız zaman belirtilen bu 3 ırktan birini seçmek zorundayız.

Oyun tabir-i caizse teknolojinin tavan yaptığı bir zamanda geçiyor tamamen fantastik figürlerle süslenmiş devasa bir dünyada Novus Güneş sisteminde 3 ırk birbirine karşı savaş sürdürecek. Mekanik bir dünya oyunda ki mekanımız. Birbirine karşı mücadele içinde olan bu ırklar; Accretia, Bellato ve Cora ırkları…

Rising Force’da bu ırkların tek amaçları var; Bağımsızlık… Tamamen birbirleri ile kendi bağımsızlıkları için acımasızca savaşan bu ırklardan acaba hangisi galip gelecek. Oyun boyunca diğer ırkların askerlerine karşı mücadele vereceğiniz gibi aynı zamanda Novus gezegeninde bulunan birçok kötü yaratığa karşıda savaşmak zorunda kalacaksınız. Oyun boyunca 3 ırkta sürekli birbirine karşı üstünlük sağlayıp rakiplerini saf dışı bırakma amacında…

Oyunda karakterlere verilen bazı unvanlarda yer alıyor. En önemli karakterlerimiz şüphesiz kutsal savaşçılar, savaşçılar tabii tutuldukları eğitimler sonunda rütbe atlayarak farklı bir sınıfın savaşçısı konumuna gelebiliyorlar, kutsal savaşçılar rütbe atlayarak Ruhsal savaşçılar konumuna gelebilirler. Ruhsal savaşçılar en büyük en yüksek rütbede ki ölümcül savaşçılardır, birçok özel yetenekleri ile ve gelişmeye devam eden yetenekleri ile sahip olduğu ırk için büyük koz olacaktır.

Savaşçınızı geliştirmek için farklı özellikleri kullanabilirsiniz, savaşçınızın ırkına göre onun yeteneklerine müdahale edip geliştirmek size bağlı. Bu demek oluyor ki her ırkın kendine göre özel yetenekleri bulunmakta.

Her ırk kendine özgü farklı savaş yetilerini kullanarak düşmanlarına karşı üstünlük sağlamaya çalışmaktadırlar. Genel olarak bakınca akıllıca kullanılan her yetenek ve her ırkın özellikleri birbirleri ile eş değerde, üstünlük sağlayacak olan şey karakterinizi nasıl kullandığınıza yeteneklerini ne yönde geliştirdiğinize ve ne kadar verimli kullanabildiğinize bağlı elbette. Oyunda ırklara yeteneklerini geliştirmeleri sağlayan özel materyaller bulunmakta.

Eee haliyle bütün ırklar bu materyalleri ele geçirmek en güçlü olabilmek adına savaş verecek, en üstün ırk olabilmek için bu materyallerin öneminin farkında olan 3 ırkta Novus’ta bulunan bütün materyalleri toplama çabasına düşecek.

İş sadece bu materyalleri ele geçirmek değil tabi ki de. Aynı zamanda bulduğunuz özel materyalleri korumakla da mükellefsiniz. Zira düşmanlarınız sizden onları almaya çalışacaklar onları korumak, onları ele geçirmek kadar önemli bir hal alıyor.

Materyallere hükmetmeyi başaran en güçlü ırk olmayı başarabilen ırk aynı zamanda Novus’unda tek hükümdarı olacaktır…

Oyunda yer alan 3 ırkı da tanıyalım;

Accretia İmparatorluğu:

Accretia ırkına mensup savaşçılar bedenlerinin neredeyse hepsini mekanik hale getirmişlerdir. Oldukça üstün teknoloji ile kaplanan bedenlerini mekanikleştirmelerinin tek sebebi ise gezegenin doğal kaynaklarının tükenmiş olması ve narin bedenlerinin bu zor yaşam koşullarına göre olmadığını düşünmelerinden dolayıdır.

Neredeyse doğal bedene sahip olan askerleri bulunmamaktadır, mekanik bedenlere sahip olan askerleri seviyelerini yükselttikçe daha da bu mekanikleşmeyi ilerletmektedir. Yeni parçalarla tamamen bir robot olma yolunda savaşçılar kendilerini değiştirmektedirler.

 Askerleri oldukça ileri teknoloji unsurları ile gelişmeye devam eden Accretia ırkına bu gelişmeyi durdurmak adına müdahaleler diğer ırklar tarafından gerçekleştirilmiştir. Vatanları ile iletişimini koparan bu ırkın amacında Novus’u tamamen ele geçirmek vardır. Bunun yanı sıra oyunda ki asıl amaçları, diğer kendilerinden düşük teknolojiye sahip olan diğer iki ırkı yok etmek ve Novus’ta bulunan stratejik üslerini koruyarak oyunda gerekli materyalleri toplamayı başarmak.

Bellato Birliği:

Cüce görüşlerinin sebebi gezenin sahip olduğu aşırı yer çekimi. Ufak bedenlerine aldırmayın oldukça zeki olan bu ırk geliştirdikleri birçok silah ve strateji ile diğer ırklara sürekli zor anlar yaşatmışlardır. Sadece teknoloji olarak değil aynı zamanda doğa üstü güçleriyle de dikkat çeken Bellato ırkı büyü yetilerine de sahip tek ırk olarak dikkat çekmekte. Büyü yeteneklerini kazanmalarının altında ki yegane sebep ise zamanında kendilerine zamanında evrensel büyü gücünden gelen tekliflerdir.

Bu ırkın belki de en büyük zayıf yönü ufak olmalarıdır, ama o kadar zeki ve çalışkanlar ki bu zayıf dezavantajı bir avantaja dönüştürebiliyorlar, ürettikleri devasa araçlarla oldukça güçlü hale gelip savaşlarda yer alıyorlar.

Diğer iki rakip ırka karşı birçok zafer kazanmayı başaran Bellato ırkı gücünü her zeminde göstermiştir. Ancak yine de tek kaldığı noktalarda oldu, üzerine gelen iki ırka karşı bazen yenik düşen Bellato ırkı sahip olduğu zeka ve hırsla yok olmadı aksine daha da gelişmeyi bildi. Diğer ırklara göre farklı bir amaç edinen Bellato ırkı bağımsızlığın yanı sıra kaybettikleri toprakları almayı ana hedef edinmiştir, tamamen bu dünyaya hükmetmektense kaybettiklerini tekrar elde etmeyi istiyorlar.

Kutsal ittifak Cora:

Accretia’nın aksine teknoloji ile arası pek iyi olmayan hatta teknolojiyi zavallı bir unsur olarak Cora ırkı bir inanca ve bir tanrıya sahip, o yüzden küçük gördükleri teknolojiye karşı inandıkları tanrılarının onlara söylediği söze göre hareket ediyorlar “siz en üstün kutsal ırksınız ve diğer ırkları yok etmeli onları sizin emriniz altına almalısınız” sözünün üzerine kendilerini en güçlü en üstün ırk olarak görmektedirler.

Ayrıca tanrıları onlardan diğer ırkları da iman için, ona tapmaları için mücadele vermeleri gerektiğini söylemiştir. Bu yolda her şeyi yapmaya hazır olan Cora ırkı bu meseleyi hayatlarından daha önemli olarak görmektedirler. Cora’nın Novus’ta bulunma amacı ise tanrılarının büyüklüğünü diğer iki ırka da kabul ettirmektir. Teknolojiyi kendileriyle bağdaştıran Accretia en büyük düşmanlarıdır. Bu yüzden Accretia’ları yok etmek için savaşılar nedeni ise teknolojiyi bu kadar önemsiyor olmaları, Bellato’lar ise köle olarak kullanılmalıdır, amaç olarak tanrılarının büyüklüğünü herkese kanıtlamayı edinmişlerdir.

Dolu dolu içeriği sağlam hikayesi, üstün oynanabilirlik özellikleri iyi görselleri, tamamen ücretsiz ve tamamen Türkçe olmasıyla birlikte Türk oyuncuların gönlünde taht kurmayı amaçlayan Rising Force’da ırkınızı seçin ve yerinizi belirleyin…