RSSOwl

RSSOwl

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,216
  • DOSYA BOYUTU 3.8 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici RSSOwl

Beğendiğiniz websitelerini rsslerini kayıt edebileceğiniz, kendi içinde sunduğu web tarayıcı desteği ile tek ekran üzerinden içeriklerini sekmeler arasında kaybolmadan okuyabileceğiniz rss takip programıdır.

RSS takip programlarından en iyilerinden birisi. Çok fazla adı duyulmamış olsada sunduğu basit arayüzü ve kullanım kolaylığı ile kesinlikle kullanmanız gereken programlar arasında. Google Reader ile senkronize olabilme yeteğeni, varsayılan tarayıcınızda son açtığınız websitesini otomatik bulabilme özelliği, web tarayıcınızda olduğu gibi takip ettiğiniz sitelerin rsslerini sekmeler kullanarak rahat şekilde gezebilme gibi birçok küçük araç programda size yardımcı olmakta.  En beğendiğim özelliği ise içeriğin tamamını siteye gitmeden de okuyabilmenize olanak vermesi. RSS çıktıları çoğunlukla özet bilgiler içermektedir. RSSOwl size tüm içeriği resimleriyle beraber gösterme özelliği sunarak tarayıcı sekmeleri arasında kaybolmanızı önlemekte. Türkçe kuruluma sahip olmasına karşın Türkçe dil desteği vermemesi tek kötü yanı.

 

Genel Özellikleri:

- Gelişmiş arama, filtreleme ve tüm arama ve filtreleme işlemlerini kaydetme özelliği.
- Windows, Linux, Mac üzerinde çalışabilme.
- Google Reader ile senkronize olabilme.
- Web tarayıcınızda olduğu gibi RSSleri sekmeler halinde gezebilme.
- Dahili web tarayıcı özelliği. (Ayarlar bölümünden aktif yapmanız gerekmektedir. Aynı şekilde Javascript açık konumda ayarlamalısınız.)
- Yakalanan RSS içerikleri otomatik filtrelenir, gruplandırılır.
- Beğendiğiniz içerikleri arşive ekleyebilir, sosyal ağlarınızda linki paylaşabilirsiniz.
- Beğendiğiniz ya da daha sonra bulabilmeniz için her içeriğe etiketler tanımlayabilirsiniz.
- Tüm kayıtlarınızı dışarı aktarabilme.
- Durum çubuğuna sekme halinde gönderdiğinizde uyarı pencereleriyle size son aldığı rss bilgilerini sunabilmesi. Açılan bu bilgi ekranı üzerinde başlıkların detaylarını görebilme, isterseniz o siteye gidebilmenizi sağlar.
- Aktivite izleme servisi, RSSOwl o anda ne ile uğraşıyorsa (Podcast indirme, dosya güncelleme, resim-video indirme, içeriklerin çekilmesi gibi işlemler) görsel olarak bunları size sunabilmesi.
- RSS okuyucunuzun sadece sizin tarafınızdan okunmasını sağlayabilirsiniz. 3 farklı doğrulama yöntemi ile kullanıcı adı ve şifre girelerek, takip ettiğiniz RSS sitelere ulaşabilme. Ayrıca kendiniz için Master kullanıcı adı ve şifre 

ARTILAR

Windows, Mac, Linux altında çalışabilmesi.

Gelişmiş filtreleme seçeneği ile içerikleri listeleyebilme.

Web tarayıcınızda olduğu gibi sekme yapısında takip ettiğiniz siteleri ekleyebilme.

Yazının özet görüntüsü ile beraber tam içeriği de aynı ekranda gösterebilmesi.

Google Reader ile senkronize olabilmesi.

EKSİLER

Türkçe dil desteğinin olmaması.