Secunia PSI

Secunia PSI

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,489
  • DOSYA BOYUTU 5.24 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Secunia

Secunia PSI programını kullanarak bilgisayarınızdaki tüm yazılım ve sürücülerin güncel olduklarından emin olabiliyorsunuz.

Secunia PSI programı, bilgisayarlarının güvenliğine önem veren kullanıcıların ve kurumların sahip olmaları gereken uygulamalar arasında yer alıyor ve yüklü olan tüm programların yahut sürücülerin her daim en güncel durumda olduklarından emin olmanıza yardımcı oluyor. Ücretsiz olarak sunulan ve çok basit bir arayüzle birlikte gelen program, bu basitliğine rağmen oldukça iyi çalışan fonksiyonlara sahip diyebilirim.

Programı kullanırken bir sistem taraması gerçekleştirdiğinizde, yüklü olan tüm programlarınız gözden geçiriliyor ve Secunia sunucularındaki verilerle karşılaştırılarak güncel olup olmadıkları belirleniyor. Güncelliği kalmamış programlarınızı direkt olarak Secunia PSI içerisinden güncelleyebiliyor ve böylece potansiyel güvenlik açıkları yahut performans sorunlarına karşı önleminizi pek de vakit kaybetmeden alabiliyorsunuz.

Bu tarama işlemlerini her defasında manuel olarak yapabileceğiniz gibi, otomatik tarama emirleri vererek düzenli bir şekilde sisteminizin güncel tutulmasını da sağlamanız mümkün. Dolayısıyla hem yazılım güncelliğine kendi el atmak isteyen kullanıcılar hem de otomasyonu sevenler uygulamada kendilerine uygun seçenekleri bulacaklardır.

Programların yanında sürücü taraması da yapabilmesi sayesinde ekran kartı sürücüleri gibi performansa büyük etkisi olan sürücüleri de tespit eden Secunia PSI, oyunseverlerin de gözdelerinden bir tanesi olmayı başaracaktır.

PC güvenliği ve güncelliğinden emin olmak isteyenlerin denemeden geçmemeleri gereken uygulamalardan birisi olduğunu söyleyebilirim.