Windows 7 Service Pack 1

Windows 7 Service Pack 1

kullanıcı
 • Lisans ÜCRETSİZ
 • TOPLAM İNDİRME 274,184
 • DOSYA BOYUTU 538 MB
 • EDİTÖR PUANI
 • Üretici Microsoft

Windows 7 SP1 (Service Pack 1) güncellemesini yükleyerek bilgisayarınızın daha güvenli olmasını sağlarsınız.

Windows 7 SP1 (Service Pack 1) İndir

Windows 7 işletim sistemi ve Windows Server 2008 R2 için yayınlanan ilk servis paketi sürekli güncellemelerle kullanıcıların en son destek düzeyinde tutulmasını sağlar ve sistemin gelişimine destek olur. Kullanıcıların geri dönüşleriyle daha iyi bir performans sağlamak için hazırlanan güncellemeler daha verimli ve hızlı bir sisteme ulaşmanızı sağlayacak.

Kullanmakta olduğunuz Windows 7 işletim sistemine uygun olan 32-Bit veya 64-Bit paketlerden istediğinizi indirerek, Windows 7 işletim sisteminizi Service Pack 1'e hızlı ve kolay bir şekilde güncelleyebilirsiniz.

Windows 7 SP1 ile birlikte sisteminiz çok daha stabil olarak çalışacağı gibi, güvenlik açıklarından da arındırılacağı için bilgisayarınızı çok daha güvenle kullanabilirsiniz. Eğer hala Windows 7 kullanıyosanız ve Service Pack 1 güncellemesini yapmadıysanız, bir an önce sisteminizi güncellemenizde fayda olduğunu unutmayın.

Windows 7 SP1 (Service Pack 1) Nasıl Yüklenir?

Windows 7 SP1 yüklemesine geçmeden önce şunları bilmenizde fayda var:

 1. Kullandığınız Windows 7 32 bit mi yoksa 64 bit mi? öğrenin: Bilgisayarınızın Windows 7 işletim sisteminin 32 bit (x86) mi yoksa 64 bit (x64) sürümü mü çalıştırdığını bilmeniz gerekir. Başlat'a tıklayın, Bilgisayar'a sağ tıklayın, Özellikler'i seçin. Windows 7 sürümünüz Sistem türü yanında görüntülenir.
 2. Yeterli boş diks alanı olduğundan emin olun: Bilgisayarınızda SP1'i yüklemek için yeterli boş alan var mı kontrol edin. Windows Update üzerinden yüklerseniz, x86 tabanlı (32 bit) sürüm için 750 MB, x64 tabanlı (64 bit) sürüm için 1050 MB boş alan gerekir. Microsoft'un web sitesinden SP1'i indirmesi yaptıysanız, x86 tabanlı (32 bit) sürüm için 4100 MB, x64 tabanlı (64 bit) sürüm için 7400 MB boş alan gerekir.
 3. Önemli dosyalarınızı yedekleyin: Güncelleştirmeyi yüklemeden önce önemli dosyalarınızı, fotoğraflarınızı, videolarınızı bir harici disk, USB flash bellek veya buluta yedeklemenizde fayda var.
 4. Bilgisayarınıza prize takıp internete bağlanın: Bilgisayarınızın güç kaynağına takılı olduğundan ve internete bağlı olduğunuzdan emin olun.
 5. Antivirüs programını devre dışı bırakın: Bazı virüsten koruma programları SP1'in yüklenmesini engelleyebilir veya yüklemeyi yavaşlatabilir. Yüklemeden önce virüsten koruma programını geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz. SP1'in yüklenmesi tamamlanır tamamlanmaz virüsten koruma programını tekrar etkinleştirdiğinizden emin olun.

Windows 7 SP1 yüklemesini iki şekilde yapabilirsiniz: Windows Update'i kullanarak ve Tamindir üzerinden doğrudan Microsoft sunucuları üzerinden indirme yaparak.

 • Başlat menüsüne tıklayın, Tüm Programlar - Windows Update - Güncelleştirmeleri Denetle yolunu izleyin.
 • Önemli güncelleştirmeler bulunursa kullanılabilir güncelleştirmeleri görüntülemek için bağlantıyı seçin. Güncelleştirmeler listesinde Microsoft Windows için hizmet paketi (KB976932) seçeneğini ve ardınan Tamam'ı seçin. (SP1 listede görünmüyorsa SP1'i yüklemeden önce başka güncelleştirmeleri yüklemeniz gerekebilir. Önemli güncelleştirmeleri yükledikten sonra bu adımları takip edin)
 • Güncelleştirmeleri Yükle'yi seçin. İstenmesi durumunda yönetici parolanızı girin.
 • SP1'i yüklemek için yönergeleri izleyin.
 • SP1 yükledikten sonra bilgisayarınızda oturum açın. Güncelleştirmenin başarılı olup olmadığını belirten bir bildirim görürsünüz. Yüklemeden önce antivirüs programını devre dışı bıraktıysanız yeniden açtığınızdan emin olun.

Windows 7 SP1 (Service Pack 1) yüklemesini sitemiz üzerinden de yapabilirsiniz. Yukarıdaki Windows SP1 indir butonlarından sisteminize uygun olanı (32 bit sistemler için X86, 64 bit sistemler için x64) seçin ve bilgisayarınıza indirdikten sonra yüklemesini gerçekleştirin. SP1 yüklemesi sırasında bilgisayarınız birkaç kez yeniden başlatılabilir. SP1 yükledikten sonra bilgisayarınızda oturum açın. Güncelleştirmenin başarılı olup olmadığını belirten bir bildirim görürsünüz. Yüklemeden önce antivirüs programını devre dışı bıraktıysanız yeniden açtığınızdan emin olun.