Sketch

Sketch

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 3,163
  • DOSYA BOYUTU 58.60 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Bohemian Coding

Sketch, grafik tasarımcılarının kullanabilecekleri bir vektör tabanlı grafik editörü olarak öne çıkıyor.

Sketch, Mac işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarımız üzerinde kullanabileceğimiz bir tasarım programı olarak dikkat çekiyor. Bu kategori her ne kadar Photoshop tarafından domine ediliyor olsa da Sketch, farklı özellikleri öne çıkartarak kullanıcıları cezbetme yoluna gidiyor.

Program özellikle ikon, uygulama ve sayfa tasarımcılarına hitap ediyor. Sunulan sembolleri ve tasarım öğelerini kullanarak aklımızda kurduğumuz tasarımları herhangi bir disiplinden ödün vermeden dijital ortama aktarabiliyoruz.

Programın arayüzü tasarım işiyle yakından ilgilenenlerin zorlanmadan kullanabileceği türden. Ekranın sağ tarafından renk, boyut, opaklık, tonlama gibi parametreleri seçebilirken sol tarafındaki panelden de tasarımımızda kullanacağımız dosyaları seçiyoruz.

Vektör tabanlı olduğu için Sketch ile oluşturulan görsellerin boyutu ne kadar değiştirilirse değiştirilsin kalitede herhangi bir bozulma meydana gelmiyor.

Tasarımla profesyonel veya amatör olarak ilgileniyorsanız ve bu kategoride kullanabileceğiniz kapsamlı bir program arayışındaysanız Sketch'i mutlaka denemeniz gerektiğini düşünüyorum.