Soldiers Inc.

Soldiers Inc.

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 297
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Plarium

Soldiers Inc., oynaması tamamen ücretsiz olan askeri temada hazırlanmış bir online strateji oyunudur.

Soldiers Inc.'te geçirdiğim süre boyunca aklımda sanırım sadece tek bir düşünce vardı - sosyal strateji oyunlarına göre müzikler gayet iyi miydi sanki?! Şaka yapmıyorum, deneyimlediğim dakikalar boyunca klasik kaynak toplamaca ve bina yapmacanın yanı sıra beni oyunun başından kaldırmayan ilk şey müzikleriydi. Her şeyden önce Soldiers Inc.,'in müziklerine değinmek sizi şaşırtmasın, askeri tarzda bir strateji oyununa göre birçok eksikliği kapatan ve başında eğlenceli dakikalar geçirmenizi sağlayacak maddelere geçiyoruz şimdi.

Assassin's Creed ve Darksiders 2'nin bestecilerinden Jesper Kyd'ın ezgilerinde kaybolacağınız Soldiers Inc., aslında artık eski dönemde kalmış Facebook strateji oyunlarını andıran bir yapıda karşımıza çıkıyor. Bu örneklerden çokça etkilenmiş bir yapıda hazırlansa da oyunun kendi sahasında birkaç gizli silahı da var. 2019 Afrika'sında geçen ve Zandia isimli bir cumhuriyetin kuruluşuna tanıklık ettiğimiz hikayede elbette işin içinde bolca bilim-kurgu ve fantastik ögeler görüyoruz. Bunların başında da oyun boyunca yöneteceğiniz ordularınız ve bölge almak için çokça başvuracağınız ekipmanlarınız yer alıyor. Hem askeri temada hem de bilim-kurgu çatısı altında güzel bir kombinasyon olmuş diye düşünüyorum, zaten bu tarz strateji oyunlarında oyuncular için kurgudan çok oynanış ve kaynak birikimi dikkat çekiyor.

Oyunun alıştırma bölümünde Mr. Black isimli sinsi bir komutan size bolca yardımcı oluyor. Bu anlamda oyuna alışmakta sıkıntı yaşamıyorsunuz. Yine bu türde nadiren gördüğümüz (en azından online, web tabanlı stratejiler için) diyalog seslendirmeriyle kendinizi oyuna daha da kaptırabiliyorsunuz. Yine oyunun ses ve müziği bu noktada etkili bir rol oynuyor. Zaten eğer Facebook'un veya diğer web tabanlı strateji oyunlarının takipçisiyseniz alışmakta hiç zorlanmayacaksınız. Kaynak topla, bölgeni geliştir ve diğer oyuncularla çarpışmaya gir kuralı Soldiers Inc.'te de geçerli. Her ne kadar alışılmışın dışında bir kurguya sahip olsa da oynanış açısından oyun biraz eskide kalmış gibi.

Ücretsiz ve sosyal olunca kaçınılmaz olarak yeteneklerinizi ve binalarınızı güçlü tutmak istiyorsanız ara sıra cüzdanınıza bakmanız gerekebilir. Bina onarımı veya yapımında, diğer milletlerle anlaşmada ve köşe başı göreceğiniz eğitimlerinde her birinde bir adım öteye hızlıca geçmek için oyun sizden para istiyor. Özellikle para ile kendini hızlıca geliştirmiş oyunculara karşı katılacağınız savaşlar ciddi anlamda tatsız geçebilir. Zaten aradaki seviye farkından veya yerleşkeden bunu ayırt etmek çok kolay.

Hepsini göz önünde bulundurup Soldiers Inc.'e bakacak olursanız oyunun aslında kendi türünde gayet oynanabilir bir yapıda olduğunu görebilirsiniz. Bildiğinden şaşmamak isteyen ve Afrika'nın dijital yönünü tanımak isteyen strateji oyuncuları hemen ücretsiz kayıt olup oyuna giriş yapabilir. Keyifli müziklerini ise tekrar söylememe gerek yok herhalde.

ARTILAR

İlginç bir bilim-kurgu teması

Karakter diyaloglarının seslendirmeleri

Müzikler

EKSİLER

Oyun içi satın alma maddesi dengesizlik yaratıyor

Zamanın gerisinde oynanış