Sparta: War of Empires

Sparta: War of Empires

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 479
  • DOSYA BOYUTU 1.6 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Plarium

Sparta: War of Empires, internet tarayıcınız üzerinden oynayabildiğiniz bir online strateji oyunudur.

Mitolojik strateji oyunları denildiğinde aklınıza hangi isimler geliyor? Her oyuncunun hayatında bir kere "attığı" Age of Mythology'ler tarihe kazınalı çok oldu biliyoruz, ancak özellikle akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle strateji oyunları için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Üstelik her geçen gün farklı örneklerini deniyor ve inceliyor olmama rağmen! Sparta: War of Empires ise yeni neslin, web tabanlı online strateji ayağının bir parçası.

Bu seferki konuğumuz, Yunan mitolojisi zamanlarından tam beşinci yüzyılda geçen, Kral Leonidas isimli bir lideri takip ettiğimiz bir strateji oyunu. İnternet tarayıcısı üzerinden oynanabilmesiyle beraber elbette oyunda sadece yapay zekaya karşı değilsiniz, dünyanın dört bir yanından birçok oyuncu sizile ittifak kurmak isteyebilir, ya da tam tersi olarak size saldırabilirler. Bu konuda en büyük yardımcınız sanırım oyunun yardım mekaniği. Başta bahsettiğim gibi Kral Leonidas sayesinde oyuna alışmak kısa bir zaman alıyor. Zaten herhangi bir şekilde akıllı telefonunuzda bu tür bir oyunu denediyseniz stratejinin temel noktalarından haberiniz var demektir. Araştır, kaynak topla, inşa et ve ordunu yönet. Tabii işin için ekstra durumlar girdiğinde birliğinizi korumak için hazır olmalısınız.

Sparta: War of Empires'ın esas kimliği Plarium gibi bir yayıncıdan çıkmış olmasıyla oluşmuş. Eğer strateji oyunlarıyla aranız iyiyse ancak farklı tarz ve dönemlerden de kesitler görmek istiyorsanız, bu ünlü yayıncının sizin için birçok seçeneği var. Daha önce askeri bir strateji oyunu olarak Soldiers Inc. ve fantastik bir orta çağ serüveni için Stormfall: Age of War'ı görmüştük. Sparta da bunların mitolojik hali diyebiliriz. Oynanış, arayüz, karakter yönetimi ve bina kurmaların hepsi bu oyunlarda olduğu gibi.

Yunanistan'da yeni topraklar kazanmak, şehrinizi geliştirmek ve Pers İmparatorluğu'nu geri püskürtmek için kendinizi hazır hissediyorsanız hemen bu oyuna ücretsiz kayıt olarak oynamaya başlayabilirsiniz. Sparta: War of Empires'ın en güzel yanlarından biri de tarihi izler taşıyor olması, kim bilir belki tarih derslerinizde yardımcı olacak bilgiler edinebilirsiniz!

ARTILAR

Savaş sistemi detaylı

Diplomatik birlik oluşturma

EKSİLER

Kalabalık bir arayüz

Şehir geliştirme çok sıradan