StarBurn

StarBurn

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 95,482
  • DOSYA BOYUTU 19.57 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici StarBurn Software Ltd.

StarBurn her türlü yazılabilir disk ile yapmak isteyebileceğiniz işlemleri gerçekleştirmenize olanak sağlayan güçlü ve güvenilir bir yazılımdır.

StarBurn yeni bir CD, DVD, Blu-ray veya HD-DVD yazdırma işlemleri için kullanabileceğiniz ücretsiz ve başarılı bir yazılımdır. Ayrıca diskler üzerinde bulunan verileri sabit diskiniz üzerine imaj dosyaları olarak kaydetmenizi ve müzik CD'lerinde yer alan müzikleri bilgisayarınıza kaydetmenize olanak sağlayan ekstradan araçları da içerisinde bulundurmaktadır.

İlk bakışta programın kullanıcı arayüzü biraz karışık gelebilir ama emin olun işinize yarayacak tüm özelliklere sahiptir. Aslında tüm araçlara iyi organize edilmiş olan ana pencere üzerinden ulaşabilirsiniz. Sol tarafta yer alan menü üzerinden ihtiyacını olan aracı kolayca seçebilirsiniz.

Ses, video ve veri yönetimi için kullanıcılara özel araçlar sunan StarBurn aynı zamanda tekrar yazılabilir CD, DVD, Blu-ray ve  HD-DVD diskler içerisinde yer alan verileri boşaltabilmeniz için de farklı araçlar sunar.

Audio sekmesi altında ses CD'leri yazdırabileceğiniz gibi ses CD'leri içerisindeki müzikleri bilgisayarınıza kaydedebilir, Video sekmesi altındaysa VCD, SVCD ve DVD formatlarında video diskleri yazdırabilirsiniz.

Data sekmesini kullanarak bir veri CD'si yazdırabileceğiniz gibi isterseniz elinizde bulunan bir diskin görüntüsünü ISO formatında bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Eğer yeni bir disk yazmaya karar verirseniz, StarBurn'ün hem CD içeriğini hemde bilgisayarınızda bulunan dosyaları gösteren çift taraflı arayüzü sayesinde, sadece sürükle bırak işlemiyle yazdırmak istediğiniz dosyaları kolayca seçebilir ve sonrasında yazdırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bunların dışında ISO gibi görüntü dosyalarını açabilmeniz için sanal disk oluşturmanıza da izin veren program, kurulum sırasında bununla ilgili size seçenek sunacaktır. Eğer isterseniz tüm sanal disklerinizi yine StarBurn yardımıyla açabilirsiniz.

Genel olarak baktığımız zaman kendi sınıfındaki birçok CD yazma programından çok daha üstün özelliklere sahip olan StarBurn aynı zamanda ücretsiz olması nedeniyle de bilgisayarınızda bulunması gereken programlar arasında yer almaktadır.