SwiP

SwiP

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 292
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici FortyTwoBits

Android telefonunuzda bulunduğunuz ortamlara göre çeşitli profiller oluşturup, telefonunuzun bazı özelliklerini otomatik bir şekilde aktif ya da pasif hale getirebilirsiniz.

Swip uygulaması ile Android işletim sistemli telefonunuzda farklı profiller oluşturarak, cihazınızın bazı modlarını otomatik olarak aktif hale getirebilirsiniz.

Bulunduğunuz ortama göre bazen telefonunuzda çeşitli özellikleri açıp kapatmanız gerekebilir. Daha anlaşılır olması için örnekle anlatmak gerekirse; örneğin dışardasınız ve telefonunuzun zil sesini yüksek seviyeye almak, Wi-Fi modunu kapatıp mobil veriyi aktif etmek ve GPS’i açmak gibi çeşitli işlevleri açmanız gerekebilir. Ya da derse girecekseniz mobil veriyi ve telefonun sesini kapatmanız gerekiyor, tüm bu özellikleri tek tek kapatmak yerine Swip uygulamasında profiller oluşturarak bu işlemi otomatik hale getirebilirsiniz.

Dışarı, ev, okul, toplantı gibi profiller oluşturarak bu ortamlarda telefonunuzda yapmanız gereken işlemleri tek tıkla kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, telefonunuzun şarjının azaldığı durumlar için de bir profil oluşturarak otomatik parlaklık, parlaklık seviyesi ve ekran zaman aşımı gibi ek özellikleri de bu duruma dahil edebilirsiniz.

Bu işlemleri tek tek elle yapmak yerine otomatiğe bağlamanız da mümkün elbette. Yapmanız gereken, Triggers bölümüne girerek seçtiğiniz profil için bir başlangıç ve bitiş saati seçmek. Bu işlemden sonra artık sizin müdahale etmenize gerek kalmadan tüm görevler otomatik olarak gerçekleşecektir. Ayrıca, zamanlama seçeneğinde konum belirterek, seçtiğiniz konumun sınırlarına girdiğinizde ilgili profilin otomatik olarak seçilmesini de sağlayabilirsiniz.