Switch to Windows Phone

Switch to Windows Phone

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 977
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Microsoft

Switch to Windows Phone ile Android cihazınızdaki kişilerinizi, kısa mesajlarınızı, medyalarınızı Windows Phone cihazınıza aktarabiliyorsunuz.

Switch to Windows Phone, Android’den Windows Phone’a geçiş yaparken kullanabileceğiniz resmi bir uygulama. Microsoft tarafından geliştirilen veri transfer uygulaması önizleme sürümü olarak karşımıza çıkıyor ancak yeni cihaza transferi başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor.

Android’den Windows Phone’a geçiş yapar mısınız bilmiyorum ama Microsoft’un bu düşünce olan kullanıcılar için hazırlamış olduğu özel bir uygulaması var: Switch to Windows Phone. Ücretsiz ve ufak boyutlu bu uygulama ile rehberinizi, kısa mesajlarınızı, fotoğraflarınızı, müziklerinizi ve videolarınızı yeni telefonunuza aynen aktarabiliyorsunuz.

Uygulama, Android telefonunuzdaki önemli verileri Windows Phone telefonunuza iki şekilde aktarma seçeneği sunuyor. WiFi (kablosuz ağ gerekmiyor, ismini niye WiFi koymuşlar merak konusu.) ve OneDrive. Eğer Windows Phone cihazınızın kurulumunu yaptıysanız, yani hali hazırda kullanıyorsanız WiFi seçeneğini, Windows Phone cihazınızı yeni aldıysanız ve kurulumunu yapmadıysanız OneDrive seçeneğini seçmeniz öneriliyor. İki seçenek te oldukça pratik ancak WiFi ile veri aktarımını seçerseniz Windows Phone cihazınızda da Switch to Windows Phone uygulamasının yüklü olması gerekiyor. OneDrive seçeneğinde yedek alma işlemi yaptığınızdan ve yedeklediğiniz veriler kurulumunu yaptığınız yeni telefona otomatik olarak indirilebildiğinden bu şart yok. Ancak internet bağlantısı ve Microsoft hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor.

Switch to Windows Phone, Android’den Windows Phone’a geçmeyi düşünüyorsanız veyahut Windows Phone cihazınızı ikinci bir cihaz olarak kullanıyorsanız rehber, sms ne var ne yok yeni telefonunuza kolaylıkla aktarmanıza yardımcı olduğundan kullanışlı bir uygulama.