TablePress

TablePress

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 194
  • DOSYA BOYUTU 1.18 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici TablePress

WordPress tabanlı web sitelerinizde, hazırladığınız içeriklere tablolar eklemek istiyorsanız TablePress eklentisini mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum.

TablePress eklentisiyle WordPress sitenize metin, sayı ya da HTML içeren tablolar oluşturabilir ve bu tabloları yönetebilirsiniz.

WordPress metin editörünün en büyük eksiklerinden birisi de şüphesiz tablo ekleme aracının olmayışı diyebilirim. İçeriklerimizin bazılarında kullanmamız gereken tabloları, HTML ile oluşturup ekliyoruz ve bu da bizim gereksiz yere zaman kaybetmemizi sağlıyor. Bu işi daha pratik hale getiren TablePress eklentisi de, sizden sadece tablodaki hücreleri doldurmanızı istiyor ve işler gerçekten daha kolay hale geliyor.

Eklentinin kontrol panelindeki alanından yeni tablo ekle seçeneğine tıkladığımızda tablo adı, açıklaması, satır ve sütun sayısı alanlarını doldurmamız gerekiyor. Bu adımdan sonra otomatik olarak oluşturulan tabloyu, istediğiniz şekilde düzenleyebileceğiniz ekrana yönlendiriliyorsunuz. Boş hücrelere bağlantı ve resim ekleyebilir, hücreleri birleştirebilir ya da satır ve sütunları ekleyip, çıkarabilirsiniz.Tabloyla işiniz bittiyse değişiklikleri kaydederek, tablonuza ait kısa kodu içeriğinize ekleyebilirsiniz.