TaskSpace

TaskSpace

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 4,828
  • DOSYA BOYUTU 2.71 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Nikita Pokrovsky

TaskSpace programını kullanarak bilgisayarınızdaki diğer programları tek bir pencerede açabilir ve aralarında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

TaskSpace programı, bilgisayarınızda çalışırken performansını arttırmanızı amaçlayan ve çalışma alanlarınızı çok daha kolay bir şekilde organize etmenize yardımcı olan programlardan bir tanesi. Bunu gerçekleştirebilmek için açtığınız birden fazla programı görev alanı denilen tek bir alanda açabiliyorsunuz ve böylece farklı program ve dökümanlar arasında hızlıca geçiş yapabiliyorsunuz.

Örneğin bir programda açtığınız bilgiyi daha sonra farklı bir programa aktaracaksanız ancak arada bir diğer program ile hesaplamalar yapmanız gerekiyorsa hepsini tek bir görev alanında görüntüleyebilir ve aralarında anında geçiş yapabilirsiniz. Geçiş için alt tab butonlarını kullanmaya ya da farklı pencerelere tıklamaya da gerek kalmıyor. Dolayısıyla aynı anda çok fazla program kullananların faydalanabileceğine inanıyorum.

Program bilgisayarınızın sağ tık menüsü ile ulaşabileceğiniz menüde sessiz bir şekilde çalışmaya devam ediyor ve yeni görev alanlarını da kolayca oluşturabiliyorsunuz. Bir programı görev alanına çalışmak için tek yapmanız gereken sürükle bırak yardımıyla program penceresini tutmak ve TaskSpace üzerine sürüklemek.

Birden fazla programın eklendiği görev alanlarını dilediğiniz gibi düzenleyebiliyor ve böylece programların istediğiniz sıralama ile görünmesini sağlayabiliyorsunuz. Her bir program için belirleyeceğiniz alanlar sayesinde işlerinizin oldukça hızlandığını görebiliyorsunuz. Eğer görev alanını görev çubuğuna küçültürseniz anında pencerelerinizi geri getirmek için kullanabileceğiniz ikonlar da ortaya çıkıyorlar ve yeniden programlarınıza dönüş yapabiliyorsunuz.

Hem kolay kullanımı ve faydalı yapısı, hem de ücretsiz olması ile tercih edebileceğiniz uygulamalar arasında olduğuna inanıyorum.