Tercihcim

Tercihcim

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 395
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Tercihcim

LYS tercih motoru olarak kullanabileceğiniz bir web servisidir.

Tercih robotları bildiğiniz gibi, üniversiteye hazırlanan adayların hayatını kolaylaştırmak ve tercih yapmalarına yardımcı olmak adına hazırlanan programlardır. Üniversite hazırlık döneminin ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Tercihcim de bu amaçla geliştirilmiş bir tercih robotu.

Elbette isterseniz OSYM'nin hazırladığı tercih kılavuzuna bakabilirsiniz. Fakat sayfalarca uzunlukta belge incelemek yerine kolayca isteklerinizi ve bilgileriniz girerek bu uygulama ile tercihinizi kolayca yapabilirsiniz.

Tercihcim, bir rehber öğretmen tarafından hazırlanmış. Bu yüzden de işi bilen biri tarafından hazırlandığını bildiğiniz için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Web sayfasını açtığınızda ana ekranda bazı bilgileri giriyorsunuz. Bunları hangi liseden mezun olduğunuz, aldığınız puan türü, tercih etmek istediğiniz bölümler, şehirler olarak sıralayabiliriz. Ardından seçtiğiniz kriterlere göre istediğiniz bölümler alt tarafta sıralanır.

Eğer isterseniz bu bölümlerin yanındaki ekle butonu ile listenize ekleyebilir, ardından da tercih listemi yazdır butonu ile kağıda yazdırabilirsiniz. Böylece hem çok daha hızlı hem de kolay bir şekilde tercihlerinizi yapabilirsiniz.