theRenamer

theRenamer

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 9,664
  • DOSYA BOYUTU 3.86 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici theRenamer

Film ve dizi arşivinizdeki düzensizliğe son verecek theRenamer, dosya isimlerini yeniden düzenleyerek film ve altyazı dışındaki gereksiz dosyaları temizliyor.

theRenamer dizi ve film koleksiyonerleri için tasarlanmış çok pratik bir program. Program karmakarışık isimlerle arşivinizde duran film ve dizilerin isimlerini yeniden düzenliyor. theRenamer bunu yaparken IMDb.com, TV.com, theTVDB.com ve EPGUIDES.com sitelerini kaynak olarak kullanıyor.

Program indirdiğiniz klasörlerin içindeki info, txt gibi gereksiz dosyalarıda otomatik temizleyebiliyor. Tabii bu tamamen kişisel tercihe kalmış. Herhangi bir dizi veya film dosyasını programa sürükleyerek bıraktıktan sonra sezon, bölüm, bölüm adı, tarih gibi her detayı isteseniz dosya adına ekleyebiliyor. Böylece "[vd-mux-ita] The.Unit.1x01.Piromane.ITA.DVDMux.[colombo-bt.org].avi" şeklindeki dosya adı "The Unit.1x01.First Responders.avi" şekline getiriliyor. Aynı şekilde program film dosyalarının isimlerini de düzenliyor. Hatta isterseniz filmlerin IMDb kısayolunu bile klasörün içine ekliyor. Böylece içerisinde onlarca filmin olduğu karışık bir arşiv birkaç ayarlamadan sonra düzenlenmiş olarak istediğiniz başka bir klasöre taşınabilir.

theRenamer ile işlem yapmak için öncelikle "Settings" menüsünden seçenekleri kendi isteğinize göre belirlemeniz gerekiyor. Klasör adları, silinecek uzantılar, düzenlenecek klasör gibi seçenekleri belirledikten sonra dosyaları programın arayüzüne sürükle-bırak yöntemiyle atmalı ve arayüzdeki pati şeklindeki butondan işlemi başlatmalısınız.

Önemli! Windows Vista kullanıcıları programı sağ tıkla "Yönetici Olarak Çalıştır (Run As Administrator)" seçeneğinde çalıştırmalılar.