Torchlight 2

Torchlight 2

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 6,445
  • DOSYA BOYUTU 22.30 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Runic Games

Blizzard’ın bünyesinden kopup kendi projesini geliştirmeye başlayan girişimciler Torchlight ile Hack and Slash türüne yeni bir soluk kattı.

Diablo 3’ün çıkmasıyla birlikte oyunu bekleyen milyonlarca Blizzard hayranı hayal kırıklığına uğradı adeta. 12 yıldı geliştirilmekte olan yapımın birçok oyuncuyu tatmin etmemesi oyuncularda yeni bir oyun bir alternatif arayışı içine soktu onları. Blizzard’ın bünyesinden kopup kendi projesini geliştirmeye başlayan girişimciler Torchlight ile Hack and Slash türüne yeni bir soluk kattı.

İlk oyunu ile bu kadar büyük isim yapmış olmasa da bunlar ikinci oyuna zemin hazırlayan ilk adımlar oldu. Şimdi Torchlight 2 olarak Hack and Slash türüne çok büyük katkılar sağlayan ve her şeyden önce bu türe bir alternatif kazandıran ekip Runic Games’i tebrik ediyoruz. 12 yıl boyunca beklenen Diablo 3’ün aksine daha çok beğeni toplayan Torchlight 2 hayran sayısını gün geçtikçe arttırıyor.

Oyunun öncelikle karakterlerine baktığımızda oldukça hoş tasarlanmış başarılı karakterler bulunuyor. Karakterlerden bahsetmeden önce karakter seçim ekranından bahsetmek istiyoruz. Öncelikle yarattığımız karakter çok ayrıntılı farklı bir karakter olmuyor size sunulan belirli değiştirmeler ile kendi karakterinizi oluşturmanız mümkün. Yüz, saç, ten rengi, saç rengi vb. basit ayarlar ile bir han içerisinde bulunan karakterimizi oluşturabiliyoruz. Karakterin yanı sıra kendinize evcil bir hayvanda seçiyorsunuz yani oyundaki adı ile Pet.

Torchlight 2’de yer alan karakterler ise şu şekilde;

-          Berserker: Kaba kuvvettin kitabını yazan bu karakter sınıfı ile mükemmel bir savunmanın yanı sıra sert ve etkili saldırılarda düzenleyebilirsiniz.

-          Embermage: Hemen hemen her RPG öğesi taşıyan oyunda bulunan klasik büyücü sınıfının Torchlight 2’de yer alan karakter sınıfı.

-          Engineer: Mühendisler, hiç şüphesiz Torchlight 2’ye renk katan farklı ama oldukça etkili bir sınıf. Çekicinizi seçin mücadeleye hazır olun.

-          Outlander: Cephanelik gibi dolaşan bu karakter sınıfı ile irili ufaklı, ağır, hafif birçok silah türü kullanabileceksiniz.

Karakterlerimiz bu şekilde, dediğimiz gibi basit düzenlemelerden sonra karakterinizi oluşturabiliyor ve yola koyuluyorsunuz. Cinsiyetinizi seçerek karakterinizin daha farklı bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Karakterimizi seçtikten sonra yolculuğunuz boyunca size yoldaşlık edip düşmanlarla kapışacak hayvanınızı da seçiyorsunuz.  Seçebileceğiniz hayvanlar arasında; Bulldog, Cat, Panter, Ferret, Hawk, Chakawary, Papillion ve Wolf. Seçtiğiniz petler üzerinde karakterlerinizde olduğu gibi düzenlemeye veya özelleştirme işlemi gerçekleştiremiyorsunuz.

Torchlight 2’nin görsel ve diğer teknik yönlerinden bahsedecek olursak; Torchlight 2 tıpkı Diablo 3’e benzer bir grafik stili kullanmış, çizgifilmsi havası oyunun grafiklerini oldukça tatlı ve kaliteli bir hale getirmiş. Diablo 3 kadar başarılı olmasa da en az Diablo 3 kadar iyi grafiklere sahip olan Torchlight 2’nin bu konuda iddialı bir yapım olduğunu söylemek mümkün. Ultra zoom yapmamıza rağmen oyun içindeki ayrıntılar kaybolmadı ve görselliği değiştirmedi.

Oyunda bulunan mekanların özelliklede zindan ve mağraların birbirinden farklı olması ve mekan konusunda bize farklılıklar sunması oyunun kalite çıtasını bir kademe daha yükseltiyor. Tıpkı Skyrim’de olduğu gibi birbirinden farklı mekanlar görmek mümkün. Ses konusunda biraz geride kalsa da müzik konusunda Diablo 3 ile kafa kafaya gidebilecek türden bir yapım.

Hack and Slash ve RPG türlerini bir araya getiren bir yapımda hiç şüphesiz önemli faktörlerden biriside Skill ve Eşya faktörleridir. Eşya konusunda hiçbir sıkıntısı olmayan Torchlight 2 bizlere inanılmaz geniş bir eşya yelpazesi sunuyor. Skill dağıtma konusunda karkaterimizi kolaylıkla istediğimiz yönde yeteneklerini yükseltebiliyor ve geliştirebiliyoruz. Bu her iki önemli kavramda da başarısını sağlayan Torchlight 2 göz dolduruyor.

Torchlight 2’nin şu an için tek kötü yanı online modunun henüz tam anlamıyla stabil olarak çalışmaması. Ancak bu durum ilerleyen günlerde düzelecek ve rayına oturacaktır. Eğer Diablo 3’ten haz almadıysanız Torchlight 2’yi kesinlikle denemelisiniz hiçbir şey kaybetmeyeceksiniz. İyi oyunlar…

ARTILAR

Hoş Görseller

Pet Sistemi

Eşya Çeşitliliği

Skill Sistemi

Diablo 3`e Alternatif

EKSİLER

Sesler

Online Modu

Ufak Tefek Grafiksel Hatalar