TrackID

TrackID

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 9,733
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Sony Mobile Communications

TrackID, Sony Mobile kalitesiyle geliştirilen ve dinlediğiniz şarkıların kime ait olduğunu bulmanıza olanak tanıyan bir uygulamadır.

Dinlediğiniz şarkının veya müziğin kime ait olduğunuzu öğrenmenize olanak sağlayan bir Android uygulaması olan TrackID sayesinde, adını unuttuğunuz veya bulunduğunuz ortamda çalan parçaların hangi sanatçıya ait olduğunu ve parçanın adının ne olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Sony Mobile kalitesiyle geliştirilen TrackID uygulaması, dünya üzerinde çalınan herhangi bir şarkının veya müziğin ne olduğunu tanıyarak sizlere bilgi verebilir.

Akıllı telefonunuzun veya tabletinizin mikrofonu yardımıyla çalışan uygulamaya, adını veya kim tarafından söylendiğini merak ettiğiniz şarkının bir bölümünü dinlettikten sonra, uygulamanın sizin için şarkıyı internet üzerinde yer alan veritabanındaki sonuçlarla karşılaştırarak sizin için doğru sonucu bulmasını bekliyorsunuz.

Tarama ve eşleştirme işlemi tamamlandıktan sonra sizler için doğru sonucu listeleyen uygulama, dinletmiş olduğunuz şarkının hangi sanatçı tarafından söylendiğini, sanatçının hangi albümünde yer aldığını, şarkının adını ve buna benzer daha birçok bilgiyi kullanıcılara sunmaktadır. Ayrıca sonuçları sosyal ağlar üzerinden ve e-posta aracılığıyla arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

Yabancı şarkılar dışında Türkçe şarkıları tanıma konusunda da oldukça başalı olduğunu söyleyebileceğim TrackID adlı uygulama, ben müziksiz yaşayamam diyen her kullanıcının akıllı telefonunda bulunması gereken uygulamalardan bir tanesi.