Tweak-SSD

Tweak-SSD

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,814
  • DOSYA BOYUTU 17.27 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Totalidea Software GmbH.

Tweak-SSD'yi kullanarak bilgisayarınızın SSD performansını arttırabilir ve kolayca hızlandırabilirsiniz.

Tweak-SSD programı, bilgisayarında SSD sabit disk sürücülerini kullananların daha yüksek performans elde edebilmek için kullanabilecekleri performans arttırıcı programlar arasında yer alıyor. Her ne kadar SSD’lerin genel performansı bilgisayarlar için yeterli olsa da, daha fazlasını elde ederek bu teknolojinin nimetlerinden daha iyi bir şekilde faydalanabiliyorsunuz. Ücretsiz olarak sunulan ve oldukça basit bir arayüzle birlikte gelen uygulama, PC’nizin her zaman en yüksek performansla çalışmasına yardımcı olacaktır.

Programın sunduğu sihirbaz sayesinde sisteminize veya diskinize herhangi bir zarar vermeden hızlandırma işlemini yapabiliyor, seçenekleri aktif veya pasif hale getirebiliyorsunuz. Daha hızlı okuma ve yazma işlemlerine olanak tanıyan yazılım değişikliklerini kullanarak Windows işletim sisteminin diskinizi daha verimli bir şekilde kullanması ve onu daha iyi desteklemesi sağlanabiliyor.

TRIM performansını da arttırabilen program, bu özelliğinin maalesef sadece kayıtlı sürümde kullanılmasını sağlıyor ve normal ücretsiz kullanımında bu özelliği sunmuyor. Ancak bu kadar performans beklentiniz yoksa ve ufak da olsa artışlar hoşunuza gidecekse sizin için yeterli olacağını söyleyebilirim.

Tweak-SSD’nin içerisinde yer alan pek çok analiz ve performans arttırıcı ayar, sadece performansın değil, aynı zamanda SSD ömrünün arttırılmasını da sağlayabiliyor. Zira diskin veriminin arttırılmasının onun ömrü üzerinde de olumlu etkileri mevcut. Daha fazla işlemi daha az eforla gerçekleştirebilmek SSD’lerin kısıtlı ömrü üzerinde iyi bir etki gerçekleştiriyor.

Sistemdeki disk üzerinde herhangi bir hatanın ortaya çıkması halinde bunu görüntülemenize de izin veren uygulamaya en yüksek PC performansı için göz atmaktan çekinmeyin.