UltraTuner

UltraTuner

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 63
  • DOSYA BOYUTU 4.40 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici IK Multimedia

UltraTuner oldukça hassas bir mobil gitar akort etme uygulamasıdır

UltraTuner kullanıcılara gitarlarını doğru ve pratik bir şekilde akort etme imkanı veren bir mobil gitar akort uygulaması.

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletler için geliştirilmiş bir akort uygulaması olan UltraTuner ister stüdyoda olsun, ister sahnede olsun kolayca akort işlemini gerçekleştirmenizi mümkün kılıyor. UltraTuner'ın kullandığı algoritma sayesinde uygulama diğer akort uygulamalarına göre çok daha hassas bir şekilde sesleri algılayabiliyor ve gitarınızı akort etmenizi sağlıyor.

Eskiden enstrümanları akort etmek için telefondaki arama sesi kullanılırdı. Bu hat sesinden yararlanılarak gitarlardaki La sesi doğru ayara çekilebilirdi. Neyse ki teknoloji gelişti ve mobil cihazlar akıllı hale geldi. Artık telefonumuzla gitarımızı akort etmek için arama yapmak yerine UltraTuner uygulamasını açarak her teli ayrı ayrı kısa süre içerisinde akort edebiliyoruz. Uygulama temel olarak çaldığınız telin sesini algılıyor ve size doğru ses olup olmadığını görsel olarak bildiriyor.

UltraTuner farklı ihtiyaçlarınıza cevap vermeyi başarabilen bir uygulama. UltraTuner'ın sahne modunda büyük bir görsel panel kullanılıyor. Bu sayede karanlık veya az ışığa sahip sahne gibi ortamlarda kolayca telefonunuzun ekranını takip edebiliyor ve akort işlemnini gerçekleştirebiliyorsunuz. Uygulamanın stüdyo modunda ise UltraTuner size ses dalgaları gösteriyor ve böylece daha hassas akort yapabiliyorsunuz.