Usb Voyager

Usb Voyager

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 875
  • DOSYA BOYUTU 8.70 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici InterCrypto Software Ltd

Usb Voyager ile flash belleklerinizi güvenle kullanabilirsiniz

Usb Voyager USB bellek şifreleme ya da flash bellek şifreleme konusunda kullanıcılara yardımcı olan bir şifreleme yazılımıdır.

Günlük hayatta taşınabilirlikleri ile hayatımızı kolaylaştıran USB belleklerin içerisine önemli bilgilerimizi depolarız. Bu bilgilerimizi farklı cihazlara transfer edebilmek için bu bellekleri cebimize atmamız ve cihaza bağlayıp verileri aktarmamız yeterli olmaktadır. Fakat oldukça küçük olan bu cihazları düşürebilmemiz ihtimaller dahilindedir. Bunun yanında iznimiz ve bilgimiz olmadan bu belleklerimiz başkaları tarafından ele geçirilerek içindeki bilgilere erişilebilir. Bu gibi durumlarda verilerimizin çalınmasına engel olmamız mümkün değildir.

Usb Voyager benzer durumlara karşı bir ön tedbir almanıza ve kişisel bilgi güvenliğinizi sağlamanıza yardımcı olan bir USB şifreleme programıdır. Program ile basit ve hızlı bir şekilde USB belleğinize erişimi kısıtlamak için bir parola oluşturabilir ve bu parola olmadan kişisel bilgilerinize erişilmesini engelleyebilirsiniz. Böylece taşınabilir belleğinizi düşürseniz veya kaybetseniz bile belleğinizin içindeki özel verilere ulaşılamaz. Güvenliğinizi garantiye alan program bellekelrinizin ismini değiştirmenize ve formatlamanıza da yardımcı olmakta. 

Usb Voyager ile şifreleme yaptıktan ve USB belleğinizi bilgisayarınıza bağladıktan sonra otomatik olarak bir şifre sorgulama ekranı çıkar. Burada doğru şifreyi girmezseniz USB belleğin içindeki bilgilere erişmeniz mümkün olmamaktadır.