W3Schools

W3Schools

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 4,547
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici W3Schools

Programlama öğrenebileceğiniz bir web platformudur.

W3Schools, günümüzde programlama öğrenmek isteyenlerin başvurduğu en popüler kaynaklardan bir tanesi. Çevrimiçi bir platform olan W3Schools geçtiğimiz günlerde güncellenen arayüzü ile çok daha modern ve hoş bir görünüme kavuşmuş olmasıyla da dikkat çekiyor.

W3Schools web sitesi her ay 35 milyon ziyaretçinin uğradığı bir öğrenme platformu. Bildiğiniz gibi programlama ve kod yazma geleceğin mesleklerinden birisi. Fakat herkes bu konuda eğitim alabilecek kadar şanslı değil.

Bu yüzden de çevrimiçi bu tarz platformlar çok daha fazla önem kazandı. W3Schools da 1998 yılında kurulduğundan, alanında ilklerden diyebilirim. Bu web sitesi üzerinden HTML, CSS, JavaScript, PHP gibi pek çok popüler web geliştirme dilini öğrenebiliyorsunuz.

Web sitesinin en önemli özelliklerinden birisi size kodlamayı öğretirken binlerce örnek sunması ve interaktif olarak öğretmesi. Yani web sitesi üzerinden bir çevrimiçi editör kullanarak örnekleri düzenleyebiliyor ve çalıştırabiliyor, böylece deneysel olarak öğrenebiliyorsunuz.

Tamamen ücretsiz ve özgür yazılım olan W3Schools, web programlamayı öğrenmek isteyen herkesin uğraması gereken sitelerden bir tanesi diyebilirim.