Webputty

Webputty

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 912
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Fog Creek Software

Web tasarımcılar için web tarayıcı üzerinde çalışabilen ve mevcut html çıktınız için CSS dosyasını düzenlemeniz yada sıfırdan üretmenizi sağlayan ücretsiz bir web servisi.

Webputty, Trello'nun da yapımcısı olan Fog Creek Software tarafından web programcıların hizmetine sunulmuş ücretsiz bir CSS oluşturma uygulaması. Gerçek zamanlı olarak hazırladığınız websiteniz üzerinde çalışma yaparak stil dosyanızı oluşturabilir ve çıktısını alabilirsiniz. Firebug desteğide sunması sayesinde kolayca hangi html elementin hangi bölüme denk geldiğini görerek css dosyanızı daha hızlı ve doğru şekilde hazırlayabilirsiniz. HTML4, HTML5, CSS3 dahil tüm modern web araçlarını da desteklemekte.

Kullanmak için izleyeceğiniz yol:

- Google hesabınız var ise bu hesabınıza ulaşım izin vererek servisi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
- Giriş yaptıktan sonra sizi çalışmalarınızın listeleneceği bölüm gösterilmekte. Bu ekrandan mevcut çalışmalarınıza giriş yapabileceğiniz gibi yeni bir çalışma oluşturarak sonraki düzenleme ekranına geçiş yapabilirsiniz.
- Çalışma dosyanızı seçtikten sonra ekranınızın yarısı çalışma dosyanızın önizlemesi, diğer yarısı ise css dosyanızı hazırlamanız için oluşturulmuş kod ekranınız haline gelmekte.
- Çalışmanızın CSS dosyasını uygulama üzerinde hazırlamak isterseniz, servisin verdiği kodları head elementlerinin arasına eklemeniz gerekmekte. Bu sayede çalışma ekranınız aktif olarak düzenlemenize izin vermektedir.
- Firebug özelliği sayesinde düzenleyeceğiniz html elementleri ekran üzerinde yada konsolunuz aracılığıyla seçerek sorunsuz ve hatasız şekilde CSS kodlarınızı oluşturabilirsiniz.
- CSS dosyanızı hazırladıktan sonra çıktısını alabilirsiniz.