Website Ranking Checker

Website Ranking Checker

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 165
  • DOSYA BOYUTU 3.1 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici KWOXER UN!TED

Website Ranking Checker programı sayesinde web sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını kolayca öğrenin.

Website Ranking Checker programı, web siteleriyle meşgul olan webmasterların ilgisini çekebilecek ücretsiz bir program olarak karşımıza çıktı ve hiç zorlanmadan web sitenizin istediğiniz kelimelerde Google ve Bing üzerinde hangi sıralamalarda yer aldığını gösterebiliyor. Hem kolay kullanılır ve basit arayüzü, hem de oldukça hızlı çalışan yapısı sayesinde SEO işleriyle ilgilenenlerin de dikkatini çekmeyi başarıyor.

Programı kullanırken tek yapmanız gereken anahtar kelimenizi girmek ve daha sonra web sitenizin adresini yazmak. Bu işlemin ardından hemen arama işlemi gerçekleştiriliyor ve sitenizin o kelimede hangi sırada yer aldığı görüntülenebiliyor. Sık sık bu işlemi el yordamıyla yapmak yerine oldukça etkili bir yöntem olduğunu söyleyebilirim.

Fakat program Internet Explorer’ı test tarayıcısı olarak kullandığı için çalışırken IE’de JavaScript gerektiren işlemleri gerçekleştirmek maalesef mümkün olmuyor. Dolayısıyla Website Ranking Checker’ı kullandığınız esnada diğer web tarayıcılarınızı günlük işleriniz için kullanmanızı öneriyorum.

Gerçekleştirilen aramaların sonuçları programın veritabanında yerel olarak saklanıyor ve isteyen kullanıcılar bu veritabanını hemen yedekleyebiliyorlar. Hatta farklı web sitelerine dair testler yapan kullanıcılar, bunların hepsi için ayrı veritabanları oluşturabiliyor ve sonuçların birbirine karışmasına da engel olabiliyorlar.

Eğer web sitenizin Google ve Bing aramalarında nasıl sıralamalara sahip olduğunu merak ediyorsanız göz atmadan geçmemenizi öneriyorum.