Wikitude

Wikitude

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 76
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Wikitude GmbH

Wikitude, Android işletim sistemi üzerinde çalışan ve arttırılmış gerçeklik projelerinin hayata geçirilmesi için kullanılan bir uygulamadır.

Wikitude, Android telefon ve tabletlerde kullanılabilen bir arttırılmış gerçeklik uygulamasıdır.

Günümüz teknolojisi sanal ve arttırılmış gerçeklik yönüne doğru iyice kaydı. Bu sebeple birçok şirket ve girişim, işlerini bu tarafa doğru döndürmek istiyorlar. Wikitude da böylesine amaçları olanlar için güzel bir platform olmak için en iyi aday. Daha çok oyun motorları gibi hareket eden Wikitude, kendi projelerinizi kolayca arttırılmış gerçekliğe dönüştürmenizi sağlıyor. Örneğin; Wikitude üzerinden yazacağını bir kodla, bir derginin sayfasına kameranızı çevirdiğinizde, o sayfanın üç boyuta geçmesini sağlayabileceksiniz.

Uygulamanın sınırları, sizin hayal gücünüz ve kod bilginizle sınırlı. Neredeyse istediğiniz her uygulamayı gerçeğe çevirmenize yarayan Wikitude, kodlama işinde yeni olanlar için de birçok fırsat sunuyor. Bunların başında da kod arama bölmesi geliyor. Eğer kod bilginiz istediğiniz şeyi yazmanıza yetmiyorsa, uygulamanın içerisinden kolayca ona yönelik kodları sıralayabiliyorsunuz. Oldukça geniş bir ağa sahip olan o uygulama hakkında daha ayrıntılı bilgileri ise hemen aşağıdaki videodan öğrenebilirsiniz: