Win8Starter

Win8Starter

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 2,466
  • DOSYA BOYUTU 4.14 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Engelmann Media GmbH

Win8Starter ile Windows 8'de klasik başlat menüsünü kullanabilirsiniz

Eğer Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 8'den çıkarılan klasik başlat menüsüne geri dönmek istiyorsanız Win8Starter oldukça hoşunuza gidecek bir programdır.

Windows 8 ilk çıktığında kulllanıcılar Windows'un en karakteristik özelliklerinden olan başlat menüsünün yeni işletim sisteminden çıkarıldığını görünce büyük bir şoka uğramıştı. Yeni getirilen metro arayüzü dokunmatik sistemlerde başarılı olsa da dokunmatik özelliği olmayan masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda bu işletim sistemi çok verimli kullanılamamaktaydı. Birçok kullanıcı bu sebepten ötürü Windows 8'den uzak durmayı tercih etmişti.

Fakat birçok kullanışlı yenilik ve performans artışı sunan Windows 8'in bu özelliklerinden vazgeçmenize gerek yok. Win8Starter size Windows 8'e başlat menüsü ekleme seçeneği sunarak Windows 8'i klasik başlat menüsüyle birlikte kullanma imkanı veriyor. Program Windows 7'deki başlat menüsünde olduğu şekilde önemli bölümlere yönlendiren kısayolları ve klasik menü yapısını içerisinde barındırmakta.

Win8Starter sürükle-bırak desteğine sahip olması, bilgisayar kapatma seçeneklerine daha pratik ve daha hızlı erişim sağlaması, programlara erişimi kolaylaştırması, tam fonksiyonlu arama seçeneği sunması gibi yönleriyle ön plana çıkmakta.